Зв'язок з нами

ГРОШІ

Прибутки «ПриватБанку» різко впали з початку року

Прибутки «ПриватБанку» різко впали з початку року

Прибутки «ПриватБанку» різко впали з початку року

За підсумками першого кварталу 2021 року «ПриватБанк» отримав 2,4 мільярди гривень прибутку. Це учетверо менше, ніж за аналогічний період у 2020 (10,4 млрд грн).

Як повідомляє пресслужба банку, за перші три місяці року прибуток від обслуговування клієнтів та банківських операцій становив 8,5 млрд грн, що на 27% більше результатів першого кварталу 2020 року. Кількість активних клієнтів банку виросла порівняно з першим кварталом 2020 року на 6% до 18,64 млн, а число активних користувачів цифрового банку Приват24 – на 30% до 13 млн. Відповідне збільшення обсягів операцій забезпечило зростання комісійних доходів банку на 16% до 5 млрд грн.

Чистий процентний дохід у порівнянні з першим кварталом минулого року виріс на 21% й становить 6,3 млрд грн. Кредитний портфель банку у порівнянні з четвертим кварталом 2020 року збільшився на 6% до 58,5 млрд грн, але поки є на 4,7 % меншим за допандемічні обсяги першого кварталу минулого року.

Але як вказали у банку, він отримав ситуативний, не пов’язаний із звичайною діяльністю збиток у 6,8 млрд грн від переоцінки портфелю індексованих облігацій внутрішньої державної позики, що були отримані як внесок в статутний капітал банку при націоналізації. «Зміни в світовій економіці та економіці України, насамперед зростання дохідності довгострокових казначейських паперів уряду США та зміцнення курсу гривні обумовили у першому кварталі року негативний результат від переоцінки індексованих облігацій внутрішньої державної позики» – вказали у «Приватбанку».

Раніше Нацбанк оновив черговий щорічний перелік системно важливих банків, викресливши з нього «Кредобанк».

Також регулятор назвав ТОП-5 найприбутковіших українських банків.

Крім того, НБУ надав «УкрСиббанку» повноваження на зберігання запасів готівки. Він став п’ятим банком, який може здійснювати операції з запасами готівки центробанку.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня