Зв'язок з нами

СВІТ

Проліт крізь вогонь. Виверження вулкана Фаградалсф’яль зняли на відео з дрона

Проліт крізь вогонь. Виверження вулкана Фаградалсф’яль зняли на відео з дрона

Проліт крізь вогонь. Виверження вулкана Фаградалсф’яль зняли на відео з дрона

Вулкан в Ісландії під назвою Фаградалсф’яль не діяв протягом 6000 років. Він почав вивергатися кілька днів тому, і потоки лави вдалося зняти на відео.

Пілот дронів Бйорн Стейнбекк зміг не тільки направити свій апарат до розплавленої лаві але і повернути дрон назад, повідомляється на сайті thenextweb.com.

«Якимось чином дрон вижив, пролетівши повз шматкі лави, що вивергаються в небо. Це добре, тому що дрон був найдорожчим новим DJI FPV. Я сказав, що дрон виглядав «весело» в моєму анонсі, але навіть це більше, ніж я очікував. Я вважаю, що DJI захоче використовувати ці кадри в рекламі», — зізнався Стейнбекк.

Хоча Стейнбекк каже, що думав, що більше ніколи не побачить свій дрон після такого прольоту, «іноді потрібно просто відпустити і зробити це», — говорить він в описі до одного зі своїх інших відео. На щастя для нас, він це зробив і отримав друге відео.

Фаградалсф’яль — гора вулканічного походження на південному заході Ісландії в центрі півострова Рейкьянес в 30 км на північний захід від Рейк’явіка. Її вершина — 385 метрів над рівнем моря. Останнє виверження на півострові Рейкьянес сталося близько 800 років тому, а сам Фаградалсф’яль не даремно близько 6 тисяч років.

Згідно із заявою Метеорологічного управління країни, вулкан Фаградалсф’яль прокинувся на північний захід від Рейк’явіка. На величезній горі з попелу і запеченою лави, що накопичувалася століттями, з’явилася вогняна тріщина довжиною 500−700 метрів. Всі основні дороги в районі вулкана перекрили. Єдиний міжнародний аеропорт повністю закритий.

В результаті виверження в повітря було викинуто незначну кількість попелу, проте основну загрозу продовжують представляти небезпечні гази, в першу чергу двоокис сірки.

Додамо, в 2010 році через виверження в Ісландії вулкана Ейяфьятлайокудль зупинилося повітряне сполучення по всій Європі. Сотні ісландців змушені були покинути свої будинки.

Читайте також:

У березні індонезійський вулкан Синабунг у провінції Північна Суматра викинув стовп попелу на висоту 5000 метрів над вершиною кратера.

Найвищий та найактивніший вулкан Європи Етна вкотре за тиждень продемонстрував усю свою міць (відео).

В листопаді минулого року відбулося виверження Ключевського вулкана, який знаходиться на сході півострова Камчатка (Росія)

Раніше на італійському острові Стромболі на північ від Сицилії активізувався вулкан. Попіл і дощ зі шматків лави накрив прилеглі населені пункти.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня