Зв'язок з нами

СВІТ

Прокуратура США висунула нові звинувачення Коломойському і Боголюбову

Прокуратура США висунула нові звинувачення Коломойському і Боголюбову

Прокуратура США висунула нові звинувачення Коломойському і Боголюбову

У середу прокуратура США звинуватила українського олігарха Ігоря Коломойського та його ділового партнера Геннадія Боголюбова у використанні незаконно привласнених коштів для покупки нерухомості в Огайо. Раніше такі звинувачення стосувалися власності в Кентуккі і Техасі.

Як пише Reuters, адвокати Коломойського поки не коментують звинувачення. Зв’язатися з представниками Боголюбова не вдалося.

У заяві міністерства юстиції США стверджується, що Коломойський і Боголюбов нібито використовували незаконно привласнені кошти з українського «ПриватБанку» для покупки комерційної нерухомості в Огайо, і що в США їх конфіскували.

Прокуратура США заявила, що в період з 2008 до 2016 року Коломойський і Боголюбов отримали шахрайські позики і кредитні лінії, частину доходів від яких вони відмивали через рахунки підставних компаній в кіпрському офісі «ПриватБанку», перш ніж переводити гроші в Сполучені Штати.

В цілому, за даними Міністерства юстиції США, нерухомість в трьох штатах США коштує понад 60 мільйонів доларів.

Нагадаємо, 4 серпня Федеральне бюро розслідувань США провело обшуки в офісі компанії Optima Management Group, акціонером якої є Ігор Коломойський. Відомство підозрює олігарха у відмиванні грошей через купівлю нерухомості.

6 серпня Міністерство юстиції США звинуватило Ігоря Коломойського у крадіжці мільярдів в українському «ПриватБанку», а також їхньому подальшому відмиванні у США.

Коломойський стверджує, що нерухомість у США купував за власні кошти, а не за виведені з «ПриватБанку».

У травні 2019 року «ПриватБанк» подав позов до суду штату Делавер проти колишніх співвласників банку Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова, а також проти їхніх компаній. Їх звинувачують у відмиванні мільярдів доларів, зокрема і в США.

У липні 2020 року «ПриватБанк» збільшив позовні вимоги, звинувачуючи колишніх акціонерів у відмиванні майже $800 мільйонів: $660 мільйонів через групу компаній Optima (США) і $100 мільйонів через інші підприємства.

18 грудня 2016 року Кабінет міністрів ухвалив рішення про націоналізацію «ПриватБанку». Держава отримала 100% в його капіталі, а фінустанова була докапіталізована на суму 116,8 млрд грн.

Детективна агенція Kroll за підсумками аудиту «ПриватБанку» підтвердила, що внаслідок шахрайських дій Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова, фінустанові було завдано збитків на суму $5,5 млрд.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня