Зв'язок з нами

СВІТ

Президенти Польщі, України та країн Балтії виступили зі спільною декларацією

Президенти Польщі, України та країн Балтії виступили зі спільною декларацією

Президенти Польщі, України та країн Балтії виступили зі спільною декларацією

Президенти України, Польщі, Естонії, Литви й Латвії відзначили 3 травня у Варшаві 230-ту річницю ухвалення конституції Речі Посполитої. Після цього вони виступили зі спільною декларацією.

Як йдеться на сайті Офісу президента, у декларації вказується на історичне значення ухвалення конституції, що регулював правову систему Речі Посполитої, оскільки це був перший на нашому континенті та другий у світі сучасний Основний закон держави, що набув чинності.

«Згадуючи досвід минулого, пишаючись досягненнями нашої теперішньої співпраці в регіоні, усвідомлюючи виклики, з надією дивимося в майбутнє. Висловлюємо переконання, що успіх нашої спільної спадщини та спільного дому, корінням яких є європейська цивілізація, вимагає, щоб Європа, як і дім, будувалася на фундаментальних цінностях і принципах. До них, без сумніву, належать: свобода, суверенітет, територіальна цілісність, демократія, верховенство права, рівність та солідарність. Європа, що об’єднується, повинна бути відкритою для всіх країн і народів, які поділяють такі цінності», – йдеться у декларації президентів.

Згадали президенти і сусідів, які досі перебувають у безправ’ї під диктатурою:

«З розумінням і підтримкою ставимося до устремлінь усіх націй регіону, з якими наші народи поєднує спільна історична доля і які сьогодні прагнуть, як і ми, користуватися благами свободи й демократії, відважно вимагаючи поваги до своїх прав. Вважаємо, що для всіх нас солідарність народів, особливо в умовах сучасних загроз для нашої спільної безпеки, є одним з наріжних каменів миру, стабільності, розвитку, добробуту та стійкості. Керуючись цим переконанням, ми віддані продовженню діалогу та співпраці держав, які ми представляємо».

Президент Литви Гітанас Науседа повідомив під час святкового виступу в Сеймі Польщі з нагоди 230-ї річниці прийняття Конституції Речі Посполитої, що Литва буде діяти в напрямку деокупації Криму та східних регіонів України. Він заявив, що країна ніколи не визнає окупації цих територій.

Раніше литовський сейм прийняв резолюцію, в якій закликав Росію припинити агресію, провокації і пропаганду проти України, а також негайно відвести війська.

Литва забезпечить початок переговорів про вступ України до Європейського Союзу в 2027 році. Держава вважає це для себе «завданням-мінімум».

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня