Зв'язок з нами

ГРОШІ

Президент підписав закон про зміни в декларуванні, але просить внести поправки

Президент підписав закон про зміни в декларуванні, але просить внести поправки

Президент підписав закон про зміни в декларуванні, але просить внести поправки

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про введення змін до деяких законів України щодо вдосконалення окремих аспектів декларування № 1443-IX», прийнятий Верховною Радою 29 квітня.

Як повідомляє прес-служба Офісу Президента, закон удосконалює кампанію антикорупційного декларування особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в поточному році. Зокрема, документ вводить нижню межу в 0,25 прожиткового мінімуму, до якого не здійснюється передача в управління цінних паперів акціонерного товариства (АТ).

Крім того, закон виводить з-під декларування номера рахунків, на яких зберігаються некомпенсовані заощадження Ощадбанку СРСР, і операції з обміну валют. Такі операції також не вимагають подання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані.

Відзначається, що Зеленський направив лист прем’єр-міністру Денису Шмигалю, в якому закликав уряд невідкладно підготувати та внести до Верховної Ради проект змін до Закону України «Про запобігання корупції» з метою підвищення прозорості процедури декларування.

Президент акцентує увагу на необхідності чіткого визначення терміну, протягом якого щодо чиновника після його призначення чи обрання не будуть діяти обмеження щодо припинення підприємницької діяльності або припинення його повноважень у складі правління, наглядових рад компаній.

Крім того, на думку Зеленського, повинен бути відновлений тридцятиденний період, протягом якого посадові особи зобов’язані передати в управління іншим особам належні їм підприємства та корпоративні права.

Також потребує уточнення положення про те, що вимоги про передачу в управління іншій особі не застосовуються саме в частині акцій акціонерного товариства сукупною номінальною вартістю не більше 0,25 прожиткового мінімуму, в якому особу призначено або обрано на посаду, і які в сукупності не перевищують 5% голосуючих акцій АТ.

Також Зеленський наголошує на необхідності обов’язкового декларування операцій з купівлі / продажу іноземної валюти суб’єктів декларування або членів їх сімей, якщо сума перевищує 50 прожиткових мінімумів.

Президент також виступає за відновлення обов’язкової повної перевірки декларацій осіб, які займають посади радника або помічника Голови Верховної Ради, і проведення спеціальної перевірки претендентів на ці посади.

У середині квітня Верховна рада прийняла за основу законопроект про відновлення позбавлення волі за брехню у деклараціях.

Нагадаємо,  4 грудня Верховна Рада відновила кримінальну відповідальність за недостовірне декларування – законопроект 4460-д за брехню про статки передбачає штраф і обмеження волі. «За» проголосувало 289 народних депутатів. Однак НАЗК розкритикувало документ, оскільки він  не передбачає позбавлення волі за умисне недостовірне декларування або неподання декларації.

27 жовтня Конституційний суд скасував статтю 366-1 Кримінального кодексу України про кримінальну відповідальність за внесення недостовірних даних в електронну декларацію, а також визнав неконституційними повноваження Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) з контролю і перевірки декларацій, цілодобовий доступ до реєстру декларацій і моніторинг способу життя.

Після чого НАЗК звернулося до президента з проханням накласти вето на цей законопроект.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня