Зв'язок з нами

Президент Болгарії розпустить парламент, вибори пройдуть влітку

Президент Болгарії розпустить парламент, вибори пройдуть влітку

Президент Болгарії розпустить парламент, вибори пройдуть влітку

Президент Болгарії Румен Радев заявив, що наступного тижня своїм указом розпустить 45-ту Національну асамблею.

Він зазначив, що дострокові парламентські вибори відбудуться 11 липня, повідомляє болгарський канал NOVA.

«Ми рухаємось до розпуску парламенту та призначення дострокових виборів. Але якщо після цього голосування ми досягнемо тієї ж патової ситуації, і уряд не може бути сформований, Болгарія може впасти не тільки в політичну, але і в інституційну кризу», – сказав Радев.

Радев закликав усі партії та коаліції уточнити свої пріоритети, свою поведінку, а також домагатися єдності в ім’я порядку денного країни.

«У нас попереду багато напружених місяців, коли інститут президента буде відповідально виконувати свою конституційну роль. Ми повинні діяти відповідально і оперативно, щоб уникнути хаосу» , – сказав він.

14 квітня стало відомо, що багатолітній прем’єр Болгарії Бойко Борисов не претендуватиме на прем’єрське крісло за підсумками останніх парламентських виборів. Його партія ГЄРБ, після майже десятирічного перебування при владі, на виборах 4 квітня перемогла, але отримала всього 26% голосів.

Наприкінці квітня нова болгарська антисистемна партія «Є такий народ» (ITN) заявила, що не буде намагатися сформувати уряд, незважаючи на друге місце на парламентських виборах, що наблизило країну до дострокових виборів влітку.

Читайте також:

Болгарський суд визнав, що візит патріарха Російської православної церкви Кирила в Болгарію у 2018 році фактично був візитом політика, а не священнослужителя, та не побачив наклепу в словах тодішнього віцепрем’єра Болгарії Валерія Симеонова, який назвав Кирила агентом КДБ.

Міністерство закордонних справ Болгарії оголосить російського дипломата персоною нон грата. Також від РФ вимагають повного сприяння у розслідуванні вибухів на болгарських військових складах.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня