Зв'язок з нами

СВІТ

Прем’єр Британії відхилив заклик Греції повернути мармури Парфенона

Прем’єр Британії відхилив заклик Греції повернути мармури Парфенона

Прем’єр Британії відхилив заклик Греції повернути мармури Парфенона

Британський прем’єр-міністр Борис Джонсон відхилив заклик Греції повернути в країну мармури Парфенона, аргументуючи це тим, що ці 2500-річні культурні скарби «законно належать довіреним особам Британського музею».

«Я розумію сильні почуття грецького народу – і прем’єр-міністра Міцотакіса – з цього приводу», – сказав Джонсон у своїх перших публічних коментарях щодо цього питання після того, як став прем’єр-міністром, повідомляє Ekathimerini.

«Але уряд Великої Британії має тверду давню позицію щодо скульптур, яка полягає в тому, що вони були законно придбані лордом Елгіном відповідно до законів того часу і за законом належать довіреним особам Британського музею», – додав він.

Так звані мармури Парфенона – це мармурові барельєфи, які колись прикрашали античний храм. На них зображений бій греків із кентаврами. Мармури вивіз до Лондона лорд Елгін, британський дипломат, у 1816 році і продав Британському музею. Зараз вони є однією з найвідоміших його експозицій.

Греція вже десятки років просить Британію про реституцію пам’ятки, але Лондон не погоджується, посилаючись на те, що мармури були вивезені з дозволу Порти, влади Османської імперії, яка на той час контролювала територію країни.

Останніми роками Афіни пропонують вирішити питання за посередництво ЮНЕСКО, Британський музей не погоджується.

У травні минулого року Греція вкотре звернулася до Британії з проханням повернути мармури.

Читайте також:

До музею Лувру повернуться два експонати – оздоблені золотом і сріблом шолом та елемент панцира епохи Ренесансу, викрадені майже 40 років тому.

Україна передала Франції картину художника Поля Сіньяка «Порт Ла-Рошель» вартістю близько 1,5 млн євро, яку викрали з музею міста Нансі у 2018 році, а через рік випадково виявили в Україні.

Раніше в Україну повернулася картина художника Михайла Паніна з Іваном Грозним, втрачена під час війни. Також повідомлялось, що викрадену 20 років тому картину Пікассо знайшли у Нідерландах.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня