Зв'язок з нами

Представник ВООЗ розповів, скільки українців потребує психіатричної допомоги

Представник ВООЗ розповів, скільки українців потребує психіатричної допомоги

Фото з відкритих джерел

Пандемія зробила вразливими до психічних розладів мільйони осіб

З початком пандемії коронавірусної інфекції в Україні, як і в інших країнах світу, почали рости проблеми з психічним здоров’ям громадян. Про це в інтерв’ю «Громадському» розповів глава офісу Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні Ярно Хабіхт.

«Ми бачимо, що в Україні вісім млн осіб потребують різного роду підтримки в питаннях психічного здоров’я. За часів Covid-19, ця проблема ще більше загострилася. У всіх країнах, уражених вірусом, проблеми з психічним здоров’ям тільки ростуть. Тому ми розуміємо, що в найближчі 5-10 років потрібно набагато більше підтримувати сім’ї та людей», – сказав він.

Хабіхт зазначив, що психологічні наслідки пандемії дуже великі і вони мають бути вивчення.

«У нас є діти, які втратили десятки днів навчання за останній рік. У нас є сім’ї, які втратили свої доходи. У нас багато сімей, які не знають, що в майбутньому буде з роботою», – пояснив представник ВООЗ.

Як повідомлялося раніше, у Києві буде створено два центри надання комплексної психоневрологічної допомоги на правому та лівому березі. Зміни відбудуться у рамках реорганізації медзакладів психоневрологічного профілю.

Минулого року лікарі столичного територіального медичного обʼєднання «Психіатрія» неодноразово виходили на акції протесту через намір скоротити 500 працівників обʼєднання.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня