Зв'язок з нами

СВІТ

Правління партії Меркель визначилося з кандидатом у канцлери Німеччини

Правління партії Меркель визначилося з кандидатом у канцлери Німеччини

Правління партії Меркель визначилося з кандидатом у канцлери Німеччини

Правління німецької консервативної партії Християнсько-демократичний союз (ХДС) підтримало Арміна Лашета як кандидата у канцлери на парламентських виборах цього року.

Дебати партійної ради точилися протягом шести годин і затягнулись до пізньої ночі понеділка, повідомляє Deutsche Welle.

В результаті за Лашета, який очолює партію, проголосувала більшість(77,5%) ради партії – 31 член. Його суперник Маркус Зьодер отримав всього 9 голосів.

Голосування не є офіційним рішенням про висунення кандидата від консервативного блоку, до якого належить ХДС та баварський Християнсько-соціальний союз (ХСС) Зьодера. Однак Зьодер раніше заявляв, що поважатиме рішення партійної ради ХДС.

«Йдеться про найкращі відповіді на нагальні питання майбутнього. І я готовий балотуватися від нашого імені», – сказав Лашет після голосування ради.

Лашет і Зьодер, прем’єр-міністри двох найбільш густонаселених німецьких земель, Північний Рейн-Вестфалія і Баварія, боролися за те, щоб стати кандидатом у канцлери від двох сестринських партій.

Лашет скликав відеоконференцію в понеділок увечері, щоб швидко вирішити питання про кандидатуру. Він також запросив Зьодера, але його суперник заявив під час пресконференції в понеділок, що він не хоче «втручатися» в процес ухвалення рішень ХДС, і пообіцяв, що не буде «злитися», якщо партія вибере Лашета.

Раніше очікувалося, що рішення про кандидатуру на пост канцлера ФРН консерватори ухвалять у січні після того, як Армін Лашет був обраний головою ХДС. Однак потенційним кандидатом у канцлери дедалі частіше називали і баварського прем’єра, популярність якого значно зросла в масштабах всієї країни під час пандемії COVID-19.

Безлад у консервативному таборі разюче відрізняється від ситуації у партії «Зелених», яка в понеділок, без внутрішніх суперечок, висунула свою співлідерку Анналену Бербок першим кандидатом на пост канцлера за 40 років.

Опитування Forsa, проведене минулого тижня, показало, що консервативний альянс має підтримку на рівні 27%, у той час як «Зелені» – на рівні 23%.

Вибори до Бундестагу відбудуться в Німеччині наприкінці вересня.

Раніше повідомлялося, що німецька правопопулістська партія «Альтернатива для Німеччини» на партійному з’їзді 11 квітня ухвалила програму, з якою піде на вибори до Бундестагу, що мають відбутися у вересні цього року. Значна більшість делегатів висловилася за вихід Німеччини з Євросоюзу.

Читайте також:

Канцлер Німеччини Ангела Меркель вважає, що локдаун і комендантська година можуть допомогти Німеччині побороти третю хвилю коронавірусу. Вона закликала німецьких парламентарів внести зміни в законодавство, щоб федеральний уряд мав можливість самостійно посилювати карантинні обмеження в регіонах з високим рівнем інфікування.

16 квітня Ангела Меркель зробила перше щеплення від коронавірусу препаратом AstraZeneca.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня