Зв'язок з нами

COVID-19

Працівники лабораторій, що тестують на COVID-19, почнуть отримувати доплати: закон набрав чинності

Працівники лабораторій, що тестують на COVID-19, почнуть отримувати доплати: закон набрав чинності

Працівники лабораторій, що тестують на COVID-19, почнуть отримувати доплати: закон набрав чинності

Закон №1123-IX про встановлення пільг та підвищення оплати праці професіоналів з вищою немедичною освітою, які працюють у системі охорони здоров’я, набрав чинності.

Текст закону опублікований на сайті газети «Голос України».

Згідно з пояснювальною запискою, на професіоналів з вищою немедичною освітою які надають медичні послуги, розповсюджуються соціальні гарантії, встановлені для медичних та фармацевтичних працівників.

Зокрема, їм надаються гарантії на належні умови професійної діяльності; підвищення кваліфікації, перепідготовку не рідше разу на п’ять років; безоплатне користування соціальною, екологічною та спеціальною медичною інформацією, необхідною для виконання професійних обов’язків; обов’язкове страхування за рахунок власника закладу охорони здоров’я у разі заподіяння шкоди їх життю і здоров’ю у зв’язку з виконанням професійних обов’язків; соціальну допомогу з боку держави у разі захворювання, каліцтва або інших випадках втрати працездатності; встановлення у державних закладах охорони здоров’я посадових окладів на основі Єдиної тарифної сітки; скорочений робочий день і додаткову оплачувану відпустку; пільгові умови пенсійного забезпечення, пільгове надання житла та забезпечення телефоном.

Як відомо, 18 грудня Верховна Рада ухвалила закон про підвищення оплати праці, надання соціальних гарантій та пільг професіоналам з вищою немедичною освітою, які працюють в системі охорони здоров’я.

Читайте також:

У проекті держбюджету на 2021 рік передбачено, що мінімальна зарплата лікарів у наступному році має бути встановлена на рівні 22-25 тис. грн на місяць.

Міністерство охорони здоров’я розробило закон, який прив’яже заробітну плату медиків до розміру прожиткового мінімуму.

З 1 січня 2021 року в Україні мінімальна зарплата зросла з 5 000 до 6 000  гривень.

З початку 2020 року в Україні медичним закладам за надання первинної меддопомоги з початку 2020 року виплатили понад 18 млрд гривень.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня