Зв'язок з нами

ГРОШІ

Пов’язане з олігархом підприємство програло справу на сотні мільйонів

Пов'язане з олігархом підприємство програло справу на сотні мільйонів

Пов’язане з олігархом підприємство програло справу на сотні мільйонів

Шостий апеляційний адмінсуд відмовився задовольнити апеляційну скаргу ЗАТ «Білоцерківська теплоелектроцентраль», підприємство контролюється бізнесменом Костянтином Жеваго, і залишив без змін рішення Київського окружного адмінсуду. Підприємству відмовили в задоволенні позову до Головного управління ДПС у Київській області про скасування податкового повідомлення-рішення (ним підприємству було зменшено від`ємне значення об`єкта оподаткування податком на прибуток у розмірі 735,8 млн гривень).

Про це повідомляє «Finbalance».

Згідно з матеріалами справи, Білоцерківська ТЕЦ подала позов, стверджуючи, що включила до складу фінансових витрат нараховані відсотки за користування позиковими коштами в розмірі 733,6 млн гривень правомірно. Кредитним договором передбачено, що сплата відсотків за користування коштами здійснюється позичальником по день його фактичного погашення.

Згідно з рішенням суду першої інстанції, з моменту відкликання банківської ліцензії банку «Фінанси і кредит», він контролюється бізнесменом Костянтином Жеваго, нарахування банком і пред’явлення до стягнення заборгованості за відсотками за користування кредитом є неправомірним, а з моменту відкликання ліцензії у банку, у позивача, як позичальника, немає підстави для сплати відсотків за користування коштами за оформленим кредитом.

Включення до складу фінансових витрат нараховані відсотки за користування кредитними коштами в розмірі 733,6 млн гривень неправомірне.

Суд апеляційної інстанції погодився з цим висновком.

У листопаді 2020 року Верховний Суд залишив без змін рішення судів попередніх інстанцій (справа №910 / 21578/16) і відмовив у задоволенні касаційної скарги АТ «Київмедпрепарат», що належить Костянтину Жеваго. Позов НБУ про погашення боргу банку «Фінанси і кредит» з рефінансування і стягнення на предмет іпотеки декількох об’єктів в центрі Києва було задоволено.

У грудні минулого року Верховний суд відмовився задовольнити касаційну скаргу Ощадбанку на рішення судів попередніх інстанцій про повне визнання кредиторських вимог держбанку до компанії АвтоКрАЗ олігарха Костянтина Жеваго.

У січні Північний апеляційний господарський суд в рамках справи про банкрутство ПАТ «Київський суднобудівний-судноремонтний завод», який пов’язують з Костянтином Жеваго, визнав вимоги ряду кредиторів, в т.ч. вимоги Національного банку України на 4,15 млрд грн як забезпечені заставою майна боржника.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня