Зв'язок з нами

COVID-19

Постачальник китайської вакцини визнав, що не вкладається в умови контракту

Постачальник китайської вакцини визнав, що не вкладається в умови контракту

Постачальник китайської вакцини визнав, що не вкладається в умови контракту

Український постачальник вакцини китайської компанії Sinovac компанія «Лекхім» просить дозволу перенести поставку першої партії на квітень, та змінити вимоги до препарату.

Як пише Reuters з посиланням на лист компанії «Лекхім» до українського уряду, у ньому імпортер просить дозволити перенесення поставок на квітень у зв’язку з пізнім рішенням Китаю, який схвалив вакцину, і прийняттям Верховною радою спеціального закону про реєстрацію вакцин, через що сталась затримка погодження графіка поставок між ВАТ «Лекхім» і Sinovac Biotech та перенесення термінів доставки вакцини до України.

Також «Лекхім» просить змінити спосіб визначення ефективності вакцини, яка згідно з контрактом, для поставок треба ефективність не менше 70%. Джерело видання в Міністерстві охорони здоров’я України не виключило, що можуть виникнути проблеми з дотриманням цього критерію.

Згідно з контрактом, перша поставка вакцини має відбутися не пізніше 31 березня 2021 року, а до кінця травня Україна мала отримати всі замовлені 1,9 млн доз при ефективності вакцини не менше 70%. У випадку порушення цих умов договору зі сторони «Лекхіму» державі мають повернути всі виплачені кошти.

Зазначимо, 30 грудня стало відомо про підписаня договору між Україною та китайською компанією Sinovac Biotech. Ідеться про 1 913 316 дозах вакцини, поставки якої мають початися упродовж 30 днів з дня реєстрації вакцини – препарат перебуває на третій стадії клінічних випробувань.

Крім того, в рамках європейської ініціативи COVAX Україна також сподівається отримати дози вакцини. Їх поставки почнуться у березні.

Індонезія першою за межами Китаю дозволила екстрене використання вакцини від коронавірусу, яку розробила китайська компанія Sinovac Biotech.

В Бразилії китайська вакцина від коронавірусу Sinovac Biotech на пізніх стадіях випробувань показала ефективність 78%.

Раніше керівник держпідприємства «Медичні закупівлі України» Арсен Жумаділов пояснив, чому Україна встигла укласти тільки один контракт на закупівлю вакцини від COVID-19. Він вважає, що в Міністерстві охорони здоров’я поспішили, не давши компанії шансу впливати на постачальників.

У держпідприємстві також зазначили, що через непогодження фінансового забезпечення з боку МОЗ із 1 січня вони не можуть приймати та розвозити ліки та медичні вироби, що закуплені за державними програмами МОЗ України. Це, зокрема, стосується засобів індивідуального захисту і товарів, що закуплені для протидії коронавірусу.

Держпідприємство «Медзакупівлі» заявило, що може забезпечити поставку в Україну ковід-вакцини від ключових виробників. Намір глави МОЗ відсторонити його від закупівель зриває переговори з постачальниками.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня