Зв'язок з нами

СВІТ

Посол України в Білорусі розповів, хто наказав затримати Протасевича

Посол України в Білорусі розповів, хто наказав затримати Протасевича

Посол України в Білорусі розповів, хто наказав затримати Протасевича

Спецоперація з затримання журналіста Романа Протасевича була проведена не спонтанно, рішення ухвалювалося особисто диктатором Алєксандром Лукашенком.

Про це в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів посол України в Республіці Білорусь Ігор Кизим.

«Я відверто скажу – на моїй практиці не тільки в Білорусі, а за всю дипломатичну кар’єру це перший випадок, коли зупиняється літак у такий спосіб. Очевидно, що рішення приймалося на самому високому рівні, про це ніхто іншого не каже. Рішення приймалося особисто Алєксандром Лукашенком після того, як йому відповідні структури доповіли про необхідність такого кроку і таке інше. Очевидно, що операція була проведена не спонтанно, вона готувалася. Рішення приймалося, наскільки самостійно я не знаю, але те, що першою особою – це точно, і це доведено. Самим Олександром Лукашенком»

— Ігор Кизим, посол України в Республіці Білорусь

Нагадаємо, 23 травня військово-повітряні сили Республіки Білорусь примусово посадили у Мінську авіалайнер Ryanair, що прямував з Афін до Вільнюса. Приводом стала начебто наявність на борту лайнера бомби. Однак відразу ж після посадки, білоруські спецслужби затримали опозиційного журналіста, екс-главреда опозиційного Telegram-каналу NEXTA Романа Протасевича та його супутницю – росіянку Софію Сапєгу, які перебували на борту.

Важливе Світ Закрите небо і жорсткі санкції: як світ реагує на захоплення Протасевича та що чекає на РБ 26/05/2021

Президент Литви Гітанас Науседа назвав безпрецедентною примусову посадку лайнера і затримання журналіста. Влада країни закрила свій повітряний простір для Білорусі і закликала громадян країни негайно залишити країну.

Прем’єр Польщі Матеуш Моравєцький назвав інцидент актом державного тероризму і закликав ЄС негайно запровадити санкції проти режиму Лукашенка через інцидент. Також уряд Польщі заборонить авіакомпанії LOT польоти над Білоруссю і запропонує ввести таку заборону всім країнам ЄС.

Держсекретар при МЗС Франції Клеман Бон сказав, що ЄС необхідно обговорити з Кремлем відсторонення від влади диктатора Олександра Лукашенка.

ЄС планує в червні ухвалити четвертий пакет санкцій проти режиму диктатора Лукашенка.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня