Зв'язок з нами

Посол ЄС пояснив, чому інвестори не поспішають вкладати гроші в Україні

Посол ЄС пояснив, чому інвестори не поспішають вкладати гроші в Україні

Посол ЄС пояснив, чому інвестори не поспішають вкладати гроші в Україні

Посол ЄС в Україні Матті Маасікас назвав ключові фактори, що відлякують інвесторів від фінансових вкладень в Україні. Судова реформа залишається ключем для всього порядку денного реформ в Україні та найважливішим фактором її економічного розвитку.

Про це Матті Маасікас розповів під час «живого чату» в мережі Facebook з Представниками Євросоюзу в країнах Східного партнерства, який був проведений під егідою Європейської служби зовнішніх дій з нагоди 9 травня.

«Судова реформа – серед головних речей, які все ще потрібно змінити в Україні на її шляху до Європи і наближення до ЄС … Судова система – це щось таке, що не було реформовано в Україні за всі 30 років її незалежності – в серпні ми якраз будемо відзначати цю річницю. Опитування серед представників бізнесу, які працюють в Україні, або хто цікавиться Україною, показують, що вже не корупція, але судова система є першим фактором, який відлякує потенційних інвесторів і змушує їх сумніватися, чи інвестувати гроші в Україну», – сказав європейський дипломат.

Він нагадав висловлювання Високого представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозепа Борреля, який, коментуючи введення судової реформи в Україні, назвав її «матір’ю всіх реформ».

«Безумовно, він має рацію, наш начальник. В рамках групи підтримки, разом з країнами «Великої сімки», ми поділилися з владою і громадськістю України дорожньою картою, яка містить кроки, що потрібно зробити, з нашої точки зору, для правильної реформи судової системи. В основі цих пропозицій, в основі будь-якої змістовної реформи, лежить реформа Вищої ради правосуддя, тих структур, які проводять адміністрування бюджету судів, і тих, які призначають суддів», – підкреслив Маасікас.

Україна користується широкою підтримкою в цій роботі з боку міжнародних партнерів. Європейська сторона надає експертів, виділяє гроші, при необхідності, щоб ця реформа просувалася вперед, додав представник ЄС.

«Дійсно важливі політичні питання в цій країні потребують підтримки з боку лідерів. Президент Володимир Зеленський запропонував певні заходи. Але потрібен такий постійний поштовх від президента, який буде демонструвати, що це є пріоритетом, і це дійсно необхідно. У вашої країни є вся міжнародна підтримка для цього», – сказав Маасікас.

Раніше міністр фінансів Сергій Марченко визнав, що для відновлення співпраці з МВФ Україні доведеться провести реформи, які давно від неї вимагають – зокрема зробити дієвими і незалежними антикорупційні органи і суди.

Верховна Рада прийняла за основу доопрацьований законопроект №4533 про реформу Конституційного суду України. У документі збережений існуючий порядок прийняття рішень КСУ, проект підтримали 238 нардепів.

Верховна Рада підтримала за основу в першому читанні законопроект №3711-д, який передбачає перезапуск судової реформи.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня