Зв'язок з нами

COVID-19

Польща вирішила поділитися вакциною з Україною

Польща вирішила поділитися вакциною з Україною

Польща вирішила поділитися вакциною з Україною

Польща передасть Україні 1,5 млн доз вакцини від COVID-19, як тільки сама отримає препарат.

Про це повідомив заступник глави МЗС України Євген Єнін в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна». «Польська сторона в черговий раз продемонструвала своє дружнє ставлення до української сторони, запропонувавши нам певну кількість вакцини. Йдеться десь про півтора мільйона доз вакцин, які польська сторона могла б передати українській після отримання відповідної кількості вакцин самою Польщею», – сказав Єнін.

Також він додав, що ще з середини літа цього року МЗС і закордонні дипломатичні установи активно працюють в країнах-потенційних виробниках вакцин з метою встановлення прямих контактів не тільки з урядами зазначених держав, але і з власниками компаній, які розробляли на той момент і зараз вже розробили вакцини. Він підкреслив, що географія переговорів не обмежується Європою або Америкою, і МЗС так само активно працює і на азіатському напрямку.

Нагадаємо, єдиний контракт на купівлю вакцини, який поки що вдалося укласти Україні, це контракт з китайською компанією Sinovac Biotech.

Раніше Румунія, яка отримала вакцину від коронавірусу в рамках загальної програми щеплення Євросоюзу, вирішила передати 200 тисяч доз препарату Молдові.

Тим часом, в Албанії поскаржилися на те, що ЄС не виділив вакцини для балканських країн, які поки не входять в Євросоюз. І це дало поле для маніпуляцій Росії з її вакциною.

Раніше глава дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель заявив, що російські державні ЗМІ розпочали кампанію з дезінформації, спрямовану проти вакцин від коронавірусу західних виробників. Її мета – просування на ринку російської вакцини.

Тим часом, у  Зеленського запевнили, що не цікавляться російською вакциною від COVID-19.

Відповідно до проведеного в кінці листопада опитування Соціологічної групи «Рейтинг», безкоштовно вакцинуватися від коронавірусу готові 55% українців, за гроші – 35%, 40% не хочуть навіть безкоштовно.

В Україні планують завершити масову вакцинацію населення проти коронавірусу до кінця 2021 року. У Раді національної безпеки і оборони (РНБО) хочуть вакцинувати максимальну кількість українців.

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко повідомив, що у 2021 році планується провести вакцинацію понад 20,8 млн осіб. За його словами, для цих потреб уже виділені необхідні бюджетні кошти.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня