Зв'язок з нами

СВІТ

Польща вимагає у ЄС закрити небо для білоруських авіакомпаній

Польща вимагає у ЄС закрити небо для білоруських авіакомпаній

Польща вимагає у ЄС закрити небо для білоруських авіакомпаній

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький виступив за заборону польотів над територією ЄС білоруській державній авіакомпанії «Белавіа» у якості відповіді на захоплення літака Ryanair із опозиціонером Романом Протасевичем.

«Санкції у першу чергу повинні торкнутися питання авіасполучення над територією Білорусі та заборони польотів для авіакомпаній Білорусі», – сказав прем’єр Польщі, передає PAP.

Також прем’єр Польщі Матеуш Моравецький назвав захоплення літака Ryanair актом державного тероризму та закликав ЄС негайно ввести санкції проти режиму Лукашенка.

Нагадаємо, 23 травня ВПС Білорусі примусово посадили в Мінську авіалайнер Ryanair рейсу Афіни – Вільнюс, потім білоруськими спецслужбами був затриманий опозиційний журналіст Роман Протасевич, який був серед пасажирів.

Сам Протасевич встиг повідомити, що в Афінах разом з ним сіли кілька людей, які вели за ним стеження – ймовірно співробітники КДБ Білорусі. Коли борт увійшов в повітряний простір Білорусі, вони вступили в конфлікт з екіпажем і вимагали посадки в Мінську, стверджуючи про бомбу на борту. Одночасно за розпорядженням президента Лукашенка на перехоплення пасажирського літака був піднятий винищувач МіГ-29 ВПС Білорусі. Після приземлення в Мінську спецслужби вивели пасажирів і затримали Протасевича.

Протасевичу в Білорусі загрожує смертна кара. Раніше СК Білорусі зажадав визнати редакцію Telegram-каналів Nexta екстремістами, а журналістів Протасевича і Путіло вимагали видати з Польщі.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня