Зв'язок з нами

СВІТ

Політична криза в Молдові: президент отримала контроль над силовиками

Політична криза в Молдові: президент отримала контроль над силовиками

Політична криза в Молдові: президент отримала контроль над силовиками

Конституційний суд Молдови повернув президенту Майї Санду контроль над головною розвідувальною спецслужбою країни.

Як повідомляє Newsmaker, 27 квітня КС Молдови розглянув рішення парламенту від 3 грудня, коли він прийняв законопроект про урізання повноважень президента Молдови. З ініціативи експрезидента Додона, який програв вибори Майї Санду, парламент позбавив її контролю над єдиною силовою структурою, підпорядкованою президенту – Службою інформації та безпеки (СІБ).

Депутати від партії Санду «Дія і солідарність» оскаржили це рішення, в результаті Конституційний суд визнав його неконституційним. Тепер Санду зможе пропонувати кандидата на посаду голови СІБ, затверджувати його заступників і координувати роботу спецслужби.

Раніше Конституційний суд Молдови на запит президента Майї Санду відповів, що у неї є всі підстави для розпуску парламенту.

Парламент Республіки Молдова не підтримав призначення нового уряду на чолі з Наталією Гаврилицею. За кандидата, яку висунула президент Майя Санду, не проголосував жоден депутат.

Нещодавно президент Молдови Майя Санду відвідала Київ з офіційним візитом. Під час зустрічі з президентом Зеленським вона висловила зацікавленість долученням до ініціативи «Тримор’я», а також співробітництвом України і Молдови для отримання повноправного членства в ЄС.  Також глава Молдови запропонувала на дипломатичному рівні створити «коло довіри» у форматі «Румунія-Молдова-Україна». Пріоритетними сферами у відносинах між країнами стануть енергетика, інфраструктура і транзит.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня