Зв'язок з нами

COVID-19

Після дипломатичного скандалу Чехія відмовилася купувати у РФ COVID-вакцину

Після дипломатичного скандалу Чехія відмовилася купувати у РФ COVID-вакцину

Після дипломатичного скандалу Чехія відмовилася купувати у РФ COVID-вакцину

Після дипломатичного скандалу Чехія більше не розглядає можливість покупки російської вакцини від COVID-19 «Супутник V». Влада має намір зосередитися на вакцинах, які надходять через ЄС і схвалені Європейським агентством з лікарських засобів.

Про це повідомив віце-прем’єр Чехії, глава МВС і в.о. міністра закордонних справ Ян Гамачек, повідомляє видання Lidove Noviny.

Раніше колишній міністр охорони здоров’я, а нині радник президента Роман Примула в інтерв’ю CNN Prima News розповів, що використовувати «Супутник V» в Чехії поки не час.

«Я згоден з професором в цьому. Наш єдиний шлях – зосередитися на вакцинах, які надходять через ЄС і схвалені Європейським агентством з лікарських засобів. Я вважаю, що ми можемо також відкрити цю тему в дискусіях з союзниками», – сказав Гамачек.

Ще тиждень тому Гамачек планував поїздку в РФ, де в Москві він хотів домовитися про можливі поставки російської вакцини «Супутник V» після її затвердження Європейським агентством з лікарських засобів.

Потім Гамачек скасував поїздку, а прем’єр Андрій Бабіш вже неодноразово говорив, що не згоден з нею. Він порадив Гамачеку не їхати в Москву, тому що зараз не час для цього.

За його словами, Чехія може отримати майже 300 тисяч доз російської вакцини майже відразу, але чекає затвердження ЄС.

Раніше Чехія вирішила вислати з країни 18 російських дипломатів, яких ідентифікували як співробітників спецслужб РФ. Також Чехія на засіданні глав МЗС ЄС 19 квітня підніме питання підриву російськими агентами складу боєприпасів в Врбетіце в 2014 році, повідомив міністр закордонних справ Чехії Ян Гамачек.

Окрім висилки російських агентів, правоохоронці оголосили в розшук двох громадян РФ – Олександра Петрова та Руслана Боширова, відомих за справою Скрипаля, , які у жовтні 2014 року були на території Чехії, повідомляє чеська поліція.

Росія висловила Чехії рішучий протест у зв’язку з висилкою 18 співробітників посольства і пригрозила заходами у відповідь. У МЗС РФ додали, що в цьому «ворожому кроці» не можна «не бачити також американський слід».

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня