Зв'язок з нами

COVID-19

Pfizer оцінила ефективність своєї вакцини проти мутованого штаму COVID-19

Pfizer оцінила ефективність своєї вакцини проти мутованого штаму COVID-19

Pfizer оцінила ефективність своєї вакцини проти мутованого штаму COVID-19

У компанії Pfizer, яка розробила вакцину від коронавірусу спільно з німецькою BioNTech, заявили про її ефективність і проти нового штаму COVID-19, виявленого в Великобританії і Південній Африці. Дослідження показали, що препарат здатний нейтралізувати їх.

Про це повідомляє AP.

Дослідження на нових штамах з Британії і Південної Африки проводилися в американській лабораторії фахівцями Pfizer і медиками-науковцями з університету Техасу. У обох варіантів вірусу є загальна мутація – N501Y. Це невелика зміна шиповидного білка, який оточує вірус.

Вчені взяли зразки крові 20 осіб, вакцинованих вакциною Pfizer/BioNTech, і подивилися, якою буде реакція на вірус. У лабораторних умовах антитіла успішно нейтралізували його.

Проте, результати дослідження залишаються попередніми, ще немає коментарів інших експертів.

«Це дуже обнадійливе відкриття, що принаймні ця мутація, одна з тих, що найбільше стривожили всіх, схоже, не є проблемою для вакцини», – сказав головний науковий експерт Pfizer Філіп Дормітцер.

Вакцина поки не пройшла тестування на ще одному варіанті південноафриканської мутації – E484K. При цьому Дормітцер зазначив також, що якщо вірус мутує настільки, що вакцину потрібно буде міняти, це буде нескладно зробити.

Ще кілька тижнів тому, після звістки про новий штам в Британії, керівник BioNTech заявив, що вакцина з високою ймовірністю буде дієвою і проти нього. ВООЗ повідомляла, що мутований «британський» штам виявили вже в 22 країнах Європи.

У світі вже більше 30 країн почали вакцинацію від коронавируса. Вакцинуються люди з груп високого ризику.

Мутований варіант коронавірусу вже витіснив інші штами і викликав рекордний рівень захворюваності в Британії. Всесвітня організація охорони здоров’я попередила, що той же чекає інші країни Європи.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов пояснив, за яких умов російська вакцина проти COVID-19 може продаватися в Україні. Він уточнив, які перевірки повинен пройти препарат «Супутник V».

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня