Зв'язок з нами

Партія Саакашвілі погодилась зупинити бойкот парламенту Грузії

Партія Саакашвілі погодилась зупинити бойкот парламенту Грузії

Партія Саакашвілі погодилась зупинити бойкот парламенту Грузії

Партія «Єдиний національний рух», заснована колишнім президентом країни Міхеїлом Саакашвілі, увійде до парламенту Грузії після семимісячного бойкоту.

Рішення партії озвучив її голова Ніка Мелія, повідомляє «Європейська правда» з посиланням на «Грузия Online».

Таке рішення партія прийняла на засіданні політради в неділю. Мелія сказав, що це рішення, яке обов’язково призведе до зміни влади.

«Ми будемо боротися з нею (правлячою партією «Грузинська мрія» – Ред.) всюди, чи то в залі засідань парламенту, в комітетських залах… на вулицях, в селах, районах, горах, рівнинах», – заявив Мелія.

При цьому, незважаючи на те, що «Єдиний національний рух» увійде до парламенту, в партії заявили, що не приєднуються до документу, представленого главою Євроради Шарлем Мішелем.

Як відомо, 19 квітня частина партій підписали оновлений план виходу з кризи, представлений Мішелем.

Від двох партій – «Єдиного національного руху» Саакашвілі та «Європейської Грузії» – підписи поставили лише окремі депутати.

27 квітня опозиційні партії, які погодились на угоду, припинили бойкот роботи парламенту, який вони розпочали після парламентських виборів у жовтні 2020 року, заявивши про фальсифікації та вимагаючи повторних виборів.

10 травня суд звільнив лідера «Єдиного національного руху» Ніку Мелію з ув’язнення, що було однією з ключових вимог партії та опозиції загалом.

Нагадаємо, на початку вересня 2020 року опозиція заявила, що Саакашвілі буде кандидатом на пост прем’єр-міністра Грузії від об’єднання «Сила в єдності», куди входять «Єдиний національний рух» та ще кілька опозиційних партій. Саакашвілі відповів на пропозицію згодою.

За результатами підрахунку 80% голосів на парламентських виборах у Грузії провладна партія «Грузинська мрія» отримала 48,5% голосів. У опозиції лише 26,15%, вона заявила про «тотальну фальсифікацію» виборів та почала готувати протести.

Перше засідання нового парламенту відбулося без представників опозиції, які одразу після першого туру виборів заявили про фальсифікації та почали вимагати повторної організації голосування.

Партія «Грузинська мрія – демократична Грузія» офіційно висунула Георгія Гахарію на пост прем’єр-міністра країни.

А політична сила «Єдиний національний рух – об’єднана опозиція «Сила у єдності» подала заяви про припинення депутатських повноважень, пояснюючи це тим, що не визнають результати виборів.

18 лютого стало відомо, що прем’єр-міністр Грузії Георгій Гахарія заявив про відставку, причиною він назвав розбіжності в команді.

Правляча партія «Грузинська мрія» представила кандидата на пост прем’єра. Ним став чинний міністр оборони Іраклій Гарібашвілі

23 лютого у Грузії був затриманий голова партії «Єдиний національний рух» Ніка Мелія.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня