Зв'язок з нами

СВІТ

Папа Римський у Великодній промові закликав до миру в Україні

Папа Римський у Великодній промові закликав до миру в Україні

Папа Римський у Великодній промові закликав до миру в Україні

Папа Римський Франциск виступив із традиційним Великоднім посланням Urbi et Orbi. У ньому він закликав країни світу обрати мир замість «світогляду війни».

Як повідомляє офіційний сайт Ватикану, Папа також закликав пришвидшити розповсюдження вакцин проти COVID-19, особливо серед бідних у світі, приборкати гонку озброєнь. «Нехай в’язні у конфліктах на сході України та Нагірному Карабасі будуть визволені, і нехай буде приборкано гонку озброєнь», – сказав Франциск.

Він також звернув увагу на місця, які страждають від внутрішнього насильства та міжнародного тероризму в африканських районах Сахеля, Нігерії, Тігрея та регіоні Кабо Делгадо в Мозамбіку, і помолився за те, щоб конфлікти були вирішені мирним шляхом через діалог в дусі примирення і справжньої солідарності.

Папа Франциск також помолився за молодих людей М’янми, «відданих підтримці демократії і забезпеченню їхнього права на голос мирним шляхом«, адже «ненависть може бути розвіяна лише любов’ю», і попросив Христа зупинити збройний конфлікт «в улюбленій і зруйнованій війною Сирії».

На наступному засіданні ТКГ глава української делегації Леонід Кравчук планує підняти питання про «Великоднє перемир’я». Переговори призначені на 14 квітня.

31 березня на засіданні Тристоронньої контактної групи Україна запропонувала відновити режим припинення вогню з 1 квітня. Росія відмовилася.

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив про ймовірність війни на Донбасі, яка нібито повинна початися після «провокацій» з боку України.

Залучення представників терористичних «ЛДНР» на засідання Тристоронньої контактної групи є провокацією РФ, адже Україна відразу попереджала, що не обговорюватиме врегулювання на Донбасі з терористами ОРДЛО, заявив представник української делегації в ТКГ Сергій Гармаш. Якщо РФ знову приверне в ТКГ осіб, засуджених за тероризм, Україна перерве засідання.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня