Зв'язок з нами

СВІТ

Отруєний росіянами торговець зброєю підтвердив, що постачав Україні озброєння

Отруєний росіянами торговець зброєю підтвердив, що постачав Україні озброєння

Отруєний росіянами торговець зброєю підтвердив, що постачав Україні озброєння

Болгарський торговець зброєю Еміліан Гебрев вперше визнав, що після початку війни на Донбасі у 2014 році постачав зброю в Україну. Раніше він це заперечував, однак російські спецслужби все одно дізналися і двічі його труїли «Новачком».

Про це пише New York Times із посиланням на електронний лист Гебрева, який отримала редакція. Видання повідомляє, що зброяр визнав «те, що давно заперечував», а саме те, що його компанія Emco відправляла в Україну озброєння, підписавши контракт з «уповноваженими українськими компаніями» наприкінці 2014 року. У попередньому листі Гебрев заперечував, що підірвана у 2015 році росіянами зброя на складах у Чехії була призначена для України. Після подій у Чехії співробітники російських спецслужб намагалися двічі отруїти Ґебрева речовиною з групи «Новачок».

Також журналісти поспілкувалися з одним чинним і колишнім чиновниками, які на умовах анонімності розповіли про контракт з Emco. За їхніми словами, у 2014 році Україна підписала контракт на постачання артилерійських боєприпасів для українських військових. За їхніми словами, на коробках із боєприпасами нібито вказували, що вони призначені для Таїланду.  Це робили, щоб прихильники Росії в уряді Болгарії не перешкоджали постачанням. Колишній чиновник запевняв, що Росія все одно дізналася про постачання зброї до України та вимагала припинити їх.

Раніше 18 квітня влада Чехії офіційно звинуватила Росію у причетності до вибуху військових складів у Врбетице та вислала 18 російських дипломатів, яких ідентифікувала, як агентів спецслужб РФ.

У відповідь Москва висловила протест і вислала з країни 20 чеських дипломатів

Слідство припускає, що вибух на складах у селищі Врбетице у 2014-му році може бути пов’язаний із постачанням зброї з цих складів до України болгарським бізнесменом і торговцем зброєю Еміліаном Гебревим, якого у 2015 році отруїли «Новачком».

Сам Гебрев розповідав, що продавав зброю Грузії під час її війни з РФ в 2008 році, проте його частка становила не більше 10%. Бізнесмен також заперечував поставки озброєнь в Україну під час агресії РФ на Донбасі.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня