Зв'язок з нами

COVID-19

Опитування показало, хто з українців найбільше цікавиться новинами про коронавірус

Опитування показало, хто з українців найбільше цікавиться новинами про коронавірус

Опитування показало, хто з українців найбільше цікавиться новинами про коронавірус

Суспільний інтерес до інформації про COVID-19 поступово знижується, показало нове соціальне опитування серед українців. Багато людей стали менше використовувати і індивідуальні засоби захисту.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг».

«49% часто стежать за новинами про коронавірус, 24% роблять це іноді, 16% – рідко. 11% взагалі не цікавляться такими новинами. Динаміка показує, що поступово громадський інтерес до цієї інформації зменшується, а частіше за інших відстежують такі новини люди старшого віку і жінки», – йдеться в повідомленні.

47% учасників опитування оцінили свій емоційний стан за останній тиждень як спокійний, 23% – як напружений. Показники напруженості знизилися, в порівнянні з листопадом минулого року. Як і під час попередніх досліджень, високий рівень тривожності відзначений серед жінок, літніх людей, а також тих, хто частіше відстежує новини про коронавірус.

Частота використання засобів індивідуального захисту знизилася у кілька разів, в порівнянні з показниками листопада минулого року. Так, 78% опитаних стверджують, що часто носять захисну маску, 18% – іноді або рідко, 4% – майже ніколи. Ще 63% часто дезінфікують руки, 28% – іноді або рідко, 8% – майже ніколи. Лише 10% часто використовують захисні рукавиці, 31% – іноді або рідко, 59% – майже ніколи.

Опитування було проведено 6-8 лютого серед населення України у віці від 18 років у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму і Донбасу. Всього було опитано 2,5 тисячі респондентів, методом CATI при випадковому наборі телефонних номерів. Похибка репрезентативності дослідження – не більше 2%.

В Україні виявили 3409 нових випадків коронавірусу, при цьому одужали 7 768 осіб. Найбільша кількість підтверджених випадків зареєстровано в Івано-Франківській (410), Києві (297), Вінницькій (271), Закарпатській (238) та Запорізькій (214) областях.

У Великобританії виявили два нові штами коронавируса, один з яких викликає занепокоєння.

Міністерство охорони здоров’я закликає лікарів вносити дані про захворюваність COVID-19 в електронній формі. Така можливість з’явилася в кінці січня і повинна прискорити збір даних про епідемію, повідомив на брифінгу заступник голови МОЗ з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ярослав Кучер.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня