Зв'язок з нами

ГРОШІ

Оператор ГТС нагадав, чому дуже важливо не дати РФ добудувати «Північний потік-2»

Оператор ГТС нагадав, чому дуже важливо не дати РФ добудувати «Північний потік-2»

Оператор ГТС нагадав, чому дуже важливо не дати РФ добудувати «Північний потік-2»

Після запуску газопроводу «Турецький потік» помітно скоротився транзит російського газу через Україну. Поставки до Туреччини, Греції та Болгарії почали здійснювати через нові газопроводи.

Про це написав керівник компанії «Оператор ГТС України» Сергій Макогон на своїй сторінці в Facebook.

У південному напрямку транзит газу через Україну зараз виконується тільки до Молдови. Якщо газопровід «Турецький потік» продовжать через Болгарію і Сербію, «Газпром» переведе на нього і транзит до Угорщини.

«Для України це означає додаткову втрату 10-12 млрд кубометрів транзиту щорічно. Дуже важливо не допустити завершення будівництва «Північного потоку-2»», – написав Макогон.

Він додав, що з початку квітня постачання газу до Румунії будуть повністю забезпечуватися з боку Болгарії через «Турецький потік».

Для України транзит газу – це «не тільки отримання значного доходу, але також важливий елемент енергетичної безпеки країни», додав Макогон.

Раніше держсекретар Ентоні Блінкен розповів, що США донесли владі Німеччини свою позицію по газопроводу «Північний потік-2». У Держдепі планують нарощувати санкції проти учасників проекту будівництва російського газопроводу.

З метою обходу санкцій проти проекту «Північний потік-2», Російська Федерація діє відразу по декількох напрямках. Кремль всіляко намагається добудувати газопровід.

Готовність газопроводу «Північний потік-2» вже становить 95%. Про це повідомили в компанії-операторі проекту Nord Stream 2 AG.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня