Зв'язок з нами

СВІТ

Омбудсмен розповіла, які права людини найчастіше порушувалися в 2020 році

Омбудсмен розповіла, які права людини найчастіше порушувалися в 2020 році

Омбудсмен розповіла, які права людини найчастіше порушувалися в 2020 році

В Україні в 2020 році надійшло на 40% більше повідомлень про порушеннях прав людини, ніж роком раніше. Більшість таких порушень стосувалися отримання інформації від органів влади.

Про це розповіла Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова, повідомляє РБК-Україна.

За її словами, в 2020 році в офіс омбудсмена надійшло майже 48,5 тисячі повідомлень про порушення прав людини, тоді як в 2019 році таких повідомлень було близько 34 тисяч.

«З них 35% – це повідомлення про порушення права громадянина на звернення і на отримання інформації від органів влади, таких звернень стало більше наполовину. Тобто люди не могли отримати інформацію, наприклад, навіть про ковида: як себе убезпечити, вони зверталися в центральні органи влади, щоб отримати інформацію, за роз’ясненнями, але їх не отримували», – розповіла Денисова.

Вона зазначила, що траплялися випадки, коли різні органи влади просто закривали всі прийоми громадян під приводом того, що « у нас локдаун».

«Але людина все одно не може залишитися один без будь-якої інформації. Ми в офісі омбудсмана, наприклад, проводимо прийом громадян онлайн, ми повідомляємо людину, в який час це станеться, зв’язуємося і спілкуємося, даємо консультації. Органи влади припинили писати відповіді, знову-таки все в локдауне, все на карантині. І навіть якщо щось надсилають, то просто формальні відписки», – додала омбудсмен.

В цілому офіс омбудсмена виписав 216 протоколів про порушення з боку органів влади, серед яких були і протоколи про адміністративні порушення держсекретарям міністерств.

Нагадаємо, у вересні 2020 року прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що уряд не порушував права та свободи людини, вводячи карантин у зв’язку з пандемією коронавірусу.

Читайте також:

Рада планує запровадити посаду медичного омбудсмена, який захищатиме пацієнтів від лікарів, а також самих лікарів, якщо їхні права будуть порушуватись.

Офіс омбудсмена вважає, що заборона відвідувати заклади освіти дітям, у яких відсутні профілактичні щеплення, не порушує їх право на освіту, оскільки у нас є дистанційні форми навчання.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня