Зв'язок з нами

ГРОШІ

Омбудсмен Денісова просить визнати неконституційною медичну реформу

Омбудсмен Денісова просить визнати неконституційною медичну реформу

Омбудсмен Денісова просить визнати неконституційною медичну реформу

Омбудсмен Людмила Денісова звернулася до Конституційного суду України з поданням, в якому прохає визнати неконституційною медичну реформу, започатковану у 2017 році.

Про це вона повідомила на своїй сторінці у Facebook.

«Складнощів у протидії хворобі (COVID-19 – ред.) завдали й певні законодавчі зміни, а також започаткована у 2017 році медична реформа, що відбувається одночасно з реформами децентралізації та адміністративно-територіального устрою», – написала вона.

За її словами, більшість державних органів і служб виявилися не готовими ані організаційно, ані юридично і навіть психологічно до початку пандемії, зокрема, через медичну реформу.

Нагадаємо, на той період обов’язки міністра охорони здоров’я виконувала Уляна Супрун.

Зазначимо, у березні 2020 року прем’єр-міністр України Денис Шмигаль завляв, що Кабмін планує продовжувати медичну реформу, яка повинна завершитися успіхом для пацієнтів і лікарів.

2 липня 2020 року було створено Медичну раду, головним завданням якої є напрацювання пропозицій щодо реформування системи охорони здоров’я. Також рада визначатиме головні напрямки розподілу міжнародної технічної допомоги.

Раніше головний санітарний лікар України Віктор Ляшко зазначив, що пандемія коронавірусу показала неефективність системи фінансування інфекційних лікарень за принципом «гроші йдуть за пацієнтом», який передбачала попередня медична реформа.

Асистент кафедри соціальної медицини та громадського здоров’я НМУ ім. Богомольця Максим Іонов в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню UA.News розповів, що медична реформа в Україні втілюється непрофесійно і становить небезпеку для людей, а Міністерство охорони здоров’я не пропонує і не бере до уваги альтернативні методи впровадження необхідних перетворень.

Тим часом Уляна Супрун назвала міста, в яких виникли складнощі з впровадженням інституту сімейних лікарів.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня