Зв'язок з нами

ГРОШІ

Oleg Hrechanii: Поліпшення в туристичній сфері для бізнесу

Oleg Hrechanii: Поліпшення в туристичній сфері для бізнесу

Oleg Hrechanii: Поліпшення в туристичній сфері для бізнесу

29 квітня 2021 року Верховною Радою України було прийнято проект закону № 2673 від 26.12.2019 про внесення змін до Закону України «Про туризм». За цими змінами буде розширено коло суб’єктів, що надають готельні послуги. Як йдеться в пояснювальній записці, Проект Закону розроблено з метою створення сприятливих умов для розвитку готельної інфраструктури та сфери туризму через розширення кола суб’єктів надання готельних послуг.

Законопроектом пропонується внести зміни до статті 1 Закону України «Про туризм», виклавши в новій редакції поняття «готель», «готельна послуга» та «аналогічні засоби розміщення», замінивши, зокрема, слово «підприємство» на «суб’єкт господарювання», що розширить коло суб’єктів надання готельних послуг шляхом включення фізичних осіб – підприємців. Також цим законом надається право користувачеві нарівні з власником подавати заяву про встановлення об’єктам туристичної інфраструктури відповідної категорії. Так у частині другій статті 19 після слів «за заявою власника» доповнили словами «або користувача».

Як на мене, це досить суттєве покращення розвитку туристичної галузі в Україні, адже громадянам це дозволить зменшити навантаження на організацію бізнес-моделі, створення підприємств, товариств, тощо. Прийняття цього закону, ймовірно, сприятиме стимулюванню та активізації розвитку ринку готельних послуг, зниженню безробіття та збільшенню надходжень до бюджету. Внесені зміни також відповідають міжнародній практиці. Загалом, лібералізація юридичних приписів, що застосовуються, в тому числі «щодо діяльності туристичних підприємств, туристичних агентств та інших організацій, що обслуговують туристів», відповідає положенням VI Гаазької декларації Міжпарламентської конференції по туризму.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня