Зв'язок з нами

СВІТ

Одкровення мафіозі-втікача викликали політичну кризу в Туреччині

Одкровення мафіозі-втікача викликали політичну кризу в Туреччині

Одкровення мафіозі-втікача викликали політичну кризу в Туреччині

У Туреччині вибухнув скандал, пов’язаний з викриттями бандита-рецидивіста Седата Пекера. Бос мафії втік з країни від переслідування, і тепер розповідає, як виконував брудну роботу для топ-політиків.

Як повідомляє Meduza, викривальні ролики на Youtube Седат Пекер публікує з початку травня, у них він звинувачує провідних політиків країни у замовних вбивствах, зґвалтуваннях і корупції. Сам Седат Пекер став відомим як видний член турецької мафії ще в 1990-х роках, а в 2007-му надовго сів у в’язницю, проте в 2014 році він був звільнений. У січні 2020 року мафіозі втік з країни в Дубай – після того, як турецьке МВС почало нове розслідування щодо пов’язаних з ним угруповань. Однак між відсидкою і втечею мафіозі встиг попрацювати з великими турецькими політиками, і тепер звинувачує правлячу Партію справедливості і розвитку (ПСР) в тому, що вона його зрадила.

Тепер в своїх відео мафіозі описує широке співробітництво між організованою злочинністю і вищими посадовими особами Туреччини. Пекер, зокрема, висунув на адресу Мехмета Агару, турецькому політику та колишньому міністру внутрішніх справ, а також його сину Толга Агара, депутата від ПСР. Мафіозі стверджує, що саме Толга Агар згвалтував і вбив казахстанську журналістку Елдану Кахарман в березні 2019 року. Кахарман була знайдена мертвою в резиденції Агара і її смерть визнали самогубством. Він також заявив, що Мехмет Агар був пов’язаний з убивством в 1993 році Угура Мумку, відомого журналіста-розслідувача, який загинув в результаті вибуху замінованого автомобіля.

Мафіозі і сам зізнався в злочинах на балого правлячої партії: люди з його угруповання за вказівкою функціонерів з ПСР нападали на офіси видань і погрожували вченим, які закликали до миру між Туреччиною і Робочою партією Курдистану, а також допомагали захопити активи і майно, що належить ворогам правлячої партії.

Найгучніші викриття Пекера стосуються одного з ключових політиків країни Сулеймана Сойлу – глави турецького МВС і соратника президента країни, лідера ПСР Реджепа Тайіпа Ердогана. Мафіозі стверджує, що це саме Сойлу був його «дахом» і захищав від недружніх йому політичних кланів в ПСР, а потім попередив про підготовку арешту, що дозволило мафіозі втекти в Дубай.

В цілому станом на 26 травня відео Пекера набрали на Ютьюб більше 55 мільйонів переглядів і спровокували в Туреччині політичну кризу: опозиція активно вимагає відставки глави МВС, а рейтинг ПСР, і без того серйозно постраждав через економічну кризу в країні, може обрушитися, він уже впав до 27%.

Зі свого боку глава МВС відкинув звинувачення мафіозі, назвавши їх частиною «міжнародної операції» проти Туреччини і зажадавши, щоб той повернувся в країну і постав перед судом. 24 травня влада Туреччини також оголосили про арешт брата мафіозі Атілли Пекера. При чому в одному з відео Седат Пекер заявив, що попросив свого брата вбити опозиційного політика і журналіста Кутлу Адали. В 1996 році Адали був розстріляний з автоматів біля свого будинку в Північному Кіпрі.

Тим часом, поліція впіймала члена італійської мафії завдяки його кулінарному блогу на YouTube.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня