Зв'язок з нами

ГРОШІ

Новий глава «Нафтогазу» обіцяє не припиняти боротьбу з «Газпромом»

Новий глава «Нафтогазу» обіцяє не припиняти боротьбу з «Газпромом»

Новий глава «Нафтогазу» обіцяє не припиняти боротьбу з «Газпромом»

Глава НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко не виключив нові позови до Стокгольмського арбітражу проти російської компанії «Газпром». Компанія має намір діяти в інтересах українських і європейських споживачів.

Про це Юрій Вітренко повідомив під час брифінгу, передає «Еспресо.TV».

««Нафтогаз» буде здійснювати на «Газпром» максимальний тиск, використовуючи всі наші юридичні можливості. Мова йде не тільки про те, що Росія – агресор, а «Газпром» – це національна газова компанія Росії, а про те, що це в інтересах українських споживачів, і в цьому випадку навіть в інтересах європейських споживачів», – пояснив Юрій Вітренко.

Він уточнив, що компанія може звернутися до Стокгольмського арбітражу, щоб оскаржити деякі положення укладеного в 2019 році транзитного контракту з Росією. Попередній контракт з «Газпромом», укладений у 2009 році, технічно не дозволяв перенести точки передачі газу європейським покупцям на кордон України з РФ. Це дозволило б збільшити транзит через газотранспортну систему України і знизити ціни на газ.

Новий транзитний контракт уклали за європейськими правилами, документ дозволяє переносити точки передачі газу,

Перш за все, зазначив Юрій Вітренко, він «послухає певних співробітників компанії, відповідальних за цей напрямок, щоб вони пояснили, чому більше року не використали ці юридичні можливості для тиску на «Газпром».

Раніше Кабінет міністрів звільнив, а потім перепризначив членів наглядової ради НАК «Нафтогаз України».

В.о.міністра енергетики Юрій Вітренко заявив, що звільнення глави правління НАК «Нафтогаз» Андрія Коболєва і зміна наглядової ради є закономірними.

Посли країн «Великої сімки» висловилися щодо рішення про звільнення голови правління і наглядової ради НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва.

Екс-голова правління «Нафтогазу» Андрій Коболєв, якого 28 квітня уряд звільнив з посади, має намір оскаржити своє звільнення в суді. У нього «є претензії до вчорашніх рішень уряду».

Міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов заявив, що причиною звільнення глави «Нафтогазу» Андрія Коболєва стали незадовільні показники компанії.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня