Зв'язок з нами

СВІТ

Німеччина та США обговорять транзит російського газу українською ГТС

Німеччина та США обговорять транзит російського газу українською ГТС

Німеччина та США обговорять транзит російського газу українською ГТС

Уряд Німеччини веде переговори зі США про завершення будівництва газопроводу «Північний потік-2».

Як заявив віце-канцлер ФРН Олаф Шольц, який є кандидатом на посаду канцлера під час вересневих виборів у Бундестаг від Соціал-демократичної партії Німеччини, під час переговорів йтиметься також і про теми, які поєднуються з цим маршрутом. Зокрема, про транзит російського газу українською ГТС.

«Ми насправді намагалися різними способами забезпечити продовження розмови (із США) про те, як зробити так, щоб будівництво цього трубопроводу було завершене, але водночас ми могли б розв’язувати всі важливі теми, заявлені в зв’язку з цим. До них належить і транзит газу (через Україну. — ред.), і питання енергетичної безпеки Європи в цілому», — сказав Шольц в ефірі телеканалу WDR, пише «Голос України».

За його словами, «йдеться про те, щоб використати можливість для хорошої кооперації» із США у цій сфері. В США існує неправильне уявлення про те, що ми могли б потрапити в залежність від цього російського газу, але, якщо мати на увазі газовий мікс з Німеччиною, то це неправильно. І виправити це було важливим завданням уряду ФРН», — зазначив Шольц.

Напередодні глава Бюро міжнародної політики в Канцелярії президента Польщі Кшиштоф Щерський заявив, що позиція адміністрації президента США Джо Байдена щодо російського проекту «Північний потік-2» «не зовсім послідовна». Він підкреслив, що завершення газопроводу зашкодить Європі.

Раніше адміністрація Джо Байдена призупинила санкції проти оператора «Північного потоку-2» Nord Stream 2 AG і його глави Маттіаса Варніга.

Держдеп США надав Конгресу звіт про компаніях і суднах, що беруть участь в Nord Stream 2. Однак рішення адміністрації не вводити санкції проти оператора проекту є як мінімум помилковим.

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган має намір виступити з «посланням по Північному Кіпру», яке торкнеться весь світ. Він зробить це в ході візиту в самопроголошену «Турецьку республіку Північного Кіпру» (ТРПК).

Сенатор-республіканець Кевін Крамер у четвер, 20 травня, ініціював законопроект про скасування рішень адміністрації президента Джозефа Байдена по газопроводу «Північний потік – 2».

Скасування санкційних обмежень проти російського газопроводу «Північний потік-2» стане великим програшем для США і особисто для американського президента Джо Байдена, вважає президент України Володимир Зеленський.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня