Зв'язок з нами

СВІТ

Німеччина підозрює РФ в таємному розгортанні надшвидких ракет

Німеччина підозрює РФ в таємному розгортанні надшвидких ракет

Німеччина підозрює РФ в таємному розгортанні надшвидких ракет

Міністр оборони Німеччини Аннегрет Крамп-Карренбауер повідомила, що РФ представляє «конкретну і безпосередню» загрозу безпеці в Європі. Нарощування Росією сил біля кордонів з Україною вона назвала провокацією.

Про це Аннегрет Крамп-Карренбауер розповіла під час онлайн-конференції «Кенігсброннські розмови» Фонду імені Конрада Аденауера, пише  DW.

«Нарощування Росією озброєнь і ведення нею війни в центрі Європі створили реальні загрози. Той, хто на це вказує, не налаштований антиросійськи. Той, хто на це вказує, розуміє важливий політичний факт і вживає активних заходів безпеки для нашої країни і для Європи», – сказала міністр.

«Російські дії, на жаль, не призначені для того, щоб сформувати довіру, але явно спрямовані на те, щоб спровокувати реакцію», – додала вона.

Міністр оборони похвалила Україну за стриману реакцію на дії РФ.

«Ми разом з Україною не хочемо втягуватися в ці ігри росіян», – наголосила очільниця Міноборони ФРН.

Крамп-Карренбауер вважає, що Росія веде розгортання ракет, які можуть досягти Німеччини в режимі, що не передбачає раннього оповіщення, що в підсумку не дасть Берліну часу на реагування.

«Це було зроблено всупереч чинним договорам про контроль над озброєннями і таємно», – сказала вона.

У 2018 році Міністерство оборони РФ визнало, що в Калінінградській області розміщені і взяти на озброєння ракетні комплекси «Іскандер-М». Росія все більше визначає себе, як «неліберальну, антидемократичну противагу Заходу», зазначила Крамп-Карренбауер.

Міністр згадала і такі спрямовані проти Європи дії Кремля, як «кібератаки, експорт зброї, прихований і відкритий політичний вплив, вбивства, пряме і непряме військове втручання».

Раніше міністр оборони Німеччини Аннегрет Крамп-Карренбауер звинуватила Росію в прагненні до провокацій у зв’язку з нарощуванням військ біля кордонів України. «У цю гру» країна-агресор намагається залучити і НАТО.

Головне управління розвідки Міноборони повідомило, що Росія вже перекинула до кордонів України і в окупований Крим 16 батальйонно-тактичних груп з мотострілкових, танкових і повітряно-десантних підрозділів. Накопичення військових з країни-агресора триватиме до кінця квітня.

Українська розвідка повідомила про збільшення ударних російських угрупувань біля кордонів України. Рівень військової загрози з боку Кремля продовжує підвищуватися.

РФ відмовилася пояснити причини збільшення військової присутності біля кордону з Україною за офіційним запитом українського МЗС на основі Віденського документа ОБСЄ від 2011 про заходи зміцнення довіри і безпеки. МЗС розцінює це як підтвердження намірів агресора продовжувати військовий тиск і силові загрози проти України.

У Кремлі не розглядають можливості війни з Україною, незважаючи на загострення на Донбасі і стягування військ до кордонів. У Путіна не сприймають такого варіанту, повідомив прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков.

Командувач сухопутних військ США в Європі в 2014-2017 роках генерал-лейтенант Бен Ходжес назвав головну мету російських маневрів і стягування військ до кордонів з Україною. Експерт вважає, що Кремль хоче отримати повний контроль над Чорним морем.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня