Мобілізація в Україні поступово змінюватиметься – процес її проведення стане іншим. Натомість у майбутньому з мобілізованими громадянами будуть підписувати контракти з чіткими термінами та бонусами.
Про це розповів заступник керівника Офісу президента України та екскомандир 93 бригади «Холодний Яр» Павло Паліса в інтерв’ю для «Ми — Україна».
Говорячи про контракти із ЗСУ для молоді з 18 по 24 роки, Паліса наголосив, що йдеться не про мобілізацію цієї категорії населення. Молодим людям пропонують альтернативу – добровільне приєднання до Збройних сил України.
“Наразі це тестовий пілотний проєкт, який є короткотерміновим контрактом для громадян України від 18 до 24 років із присутньою фінансовою мотивацією. Також з окремими бонусами у вигляді відстрочки після завершення контракту терміном на рік і право виїзду за кордон”, – пояснив заступник керівника ОП.
Він також заявив, що йому не подобається слово мобілізація. Посадовець волів би, щоб цей процес називали приєднанням до Збройних сил України. Паліса додав, що відповідні контракти для українців віком від 18 до 24 років – це лише перший етап більшої програми.
«Мова йде про те, щоб планово відмовитись від мобілізації», – зауважив заступник керівника ОП.
Зокрема, йдеться про можливість підписання вже мобілізованими громадянами України контракту з чіткими термінами.
Нагадаємо, в Україні офіційно запрацювали контракти на рік для молоді у віці 18-24 років, яка добровільно бажає приєднатися до війська, але не підлягає мобілізації. За підписання контракту вони зможуть отримати мільйон гривень. З них 200 тисяч виплатять одразу, а решту – під час служби.
Після завершення контракту особа не підпадатиме під мобілізацію протягом 12 місяців. Окрім того, вона зможе виїжджати за кордон. Також в Міноборони наголошують, що цих бійців гарантовано демобілізують. Після закінчення служби добровольці зможуть безкоштовно навчатися в університеті та матимуть пільги на лікування. Також передбачена компенсація на оренду житла та можливість отримати іпотеку під 0% у межах програми «єОселя».