Зв'язок з нами

COVID-19

Невтішний прогноз: коли українці зможуть повноцінно подорожувати за кордон

Невтішний прогноз: коли українці зможуть повноцінно подорожувати за кордон

Невтішний прогноз: коли українці зможуть повноцінно подорожувати за кордон

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що повноцінні туристичні подорожі відновляться після завершення вакцинації населення від коронавірусу.

Про це він заявив в інтерв’ю виданню KyivPost.

Кулеба зазначив, що дипломатія наполегливо працює у постійному діалозі з Європейським союзом, аби зробити нові умови для подорожей максимально доступними. Водночас головним пріоритетом він назвав вакцинацію.

«Повноцінні міжнародні подорожі не будуть відновлені, допоки вакцинація не буде завершена і пандемія взята під контроль», – констатував міністр.

За словами Кулеби, Україна не є винятком і вакцини є досі обмеженим ресурсом на глобальному рівні.

Видання зауважує, що деякі країни стали «націоналістами щодо вакцин», оскільки скасували експорт в інші країни, доки їхнє населення не буде повністю імунізованим.

На думку глави МЗС, це величезний виклик, але дипломатія працює наполегливо заради того, щоб дружні країни допомогли Україні отримати певну кількість доз і, зокрема, йдеться про Польщу.

«Друзі діляться засобами навіть у найтемніші часи. І Україна теж має друзів. Ми би хотіли побачити правління «ліберальної демократії вакцин», але реальність свідчить про іншу картину, і нам треба чесно поглянути на неї», – додав Кулеба.

Нагадаємо, наприкінці лютого головний санлікар України Віктор Ляшко зазначив, що в Україні не будуть розробляти імунні паспорти з даними про вакцинацію проти COVID-19. У майбутньому можлива видача довідок про щеплення від коронавірусу.

Водночас, у березні Ляшко повідомив, що українці зможуть отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію, адже вакцина, яку використовують в Україні, сертифікована ВООЗ.

Однак вже наприкінці березня президент Зеленський запропонував розробити українську систему «паспортизації» вакцинованих громадян.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня