Зв'язок з нами

ГРОШІ

Не лише державна підтримка: трильйони для сталого розвитку від великих банків США

Не лише державна підтримка: трильйони для сталого розвитку від великих банків США

Не лише державна підтримка: трильйони для сталого розвитку від великих банків США

Глобальні капітальні вкладення в секторі відновлюваної енергетики протягом 2021 року зростуть на 8,5% в річному обчисленні до 255 мільярдів доларів, що допоможе відновленню після пандемії COVID-19. Про це повідомляє IHS Markit.

Оскільки США найближчим часом приєднається до ЄС у формуванні цілей щодо декарбонізації економіки, інвестиційні компанії  використовують компанії та технології, які прокладають шлях до чистого нуля.

JPMorgan Chase, найбільший банк в США, заявив 15 квітня 2021 року, що планує інвестувати понад 2,5 трильйона доларів протягом 10 років для просування дій по боротьбі зі зміною клімату та сталого розвитку, приєднавшись до інших великих інвестиційних компаній США, таких як Bank of America і Morgan Stanley, йдеться в повідомленні IHS Markit.

Крім того, за останні кілька тижнів BlackRock, найбільший у світі керуючий активами, оголосив щодо створення низки інвестиційних фондів для розширення своєї діяльності в галузі чистих технологій.

В IHS Markit очікують, що в період з 2021-2025 років капітальні вкладення в поновлювані джерела енергії складатимуть 1,3 трильйона доларів.

З огляду на стратегії ключових фінансових інституцій економіка США отримає трильйони доларів інвестицій, зокрема в кліматичні проєкти, про що нижче в наших матеріалах.

Інвестиційні плани JPMorgan Chase

У заяві JPMorgan Chase йдеться, що його мета залучити 1 трильйон доларів на інвестиції в поновлювані джерела енергії та чисті технології, а також на фінансування розвитку та розвиток фондів. Зі слів керуючих, з 2016 року банк вклав в такі проєкти майже 210 мільярдів доларів.

Торік банк заснував JPMorgan Development Finance Institution, щоб розширити діяльність по фінансуванню розвитку та залучити додаткові інвестиції на ринки, що розвиваються.

«Ці нові зусилля допоможуть забезпечити сталий економічний розвиток, яке призведе до більш зеленої планети», – сказав Джеймі Даймон, генеральний директор JPMorgan Chase. «Бізнес, уряд і політичні лідери повинні працювати разом, щоб підтримувати стратегічні рішення, які сприяють економічній інтеграції, підтримують сталий розвиток і сприяють переходу до низьковуглецевої економіки. Ми сповнені рішучості зробити свій вклад ».

Інвестиційні плани Bank of America

Bank of America, другий за величиною банк в США, заявив 9 квітня, що мобілізує 1 трильйон доларів до 2030 року для прискорення переходу до низьковуглецевої економіки. Таким чином, загальна мета «зеленого» фінансування в рамках ініціативи «Екологічний бізнес» становить 1,5 трильйона доларів.

«Ширша мета Bank of America в галузі сталого фінансування в розмірі 1,5 трильйона доларів США відповідає Цілям сталого розвитку Організації Об’єднаних Націй і буде стимулювати трансформаційні зміни на національному рівні та в усьому світі», – йдеться в повідомленні. «Крім фінансування в розмірі 1 трильйона доларів, пов’язаного з кліматом, баланс цілі сталого фінансування зосереджений на соціальному інклюзивного розвитку, збільшенні капіталу для просування суспільного розвитку, доступне житло, охорону здоров’я та освіту, а також на расову та гендерну рівність».

У лютому Bank of America окреслив стратегічні кроки для досягнення нульових викидів у своїй фінансовій діяльності, операціях і ланцюжках постачання до 2050 року.

Стратегія Morgan Stanley

13 квітня Morgan Stanley пообіцяв залучити до 2030 року 750 мільярдів доларів на цілі сталого розвитку. Це втричі більше у порівнянні з первісним зобов’язанням банку в розмірі 250 мільярдів доларів, оголошеним у 2018 році.

«Фірма виконає це зобов’язання внаслідок розширення діяльності, такої як фінансування чистих технологій і відновлюваних джерел енергії, фінансування зелених облігацій та інших угод, які дозволять перейти до низьковуглецевої економіки», – йдеться в повідомленні Morgan Stanley.

Посилені зобов’язання компанії є частиною великої мети щодо мобілізації в цілому 1 трильйона доларів на підтримку ООН до 2030 року. «Ми потроїли наші зобов’язання щодо зниження викидів вуглецю і збільшуємо наші цілі ООН з тієї простої причини, що у нас немає часу. Як лідер в галузі сталого фінансування, ми зобов’язані робити більше для підтримки підприємств, урядів і окремих осіб для забезпечення більш стійкого світу для майбутніх поколінь» – сказав директор з питань сталого розвитку Morgan Stanley і генеральний директор Інституту сталого інвестування Одрі Чой. Сказав.

Morgan Stanley мобілізував 80 мільярдів доларів в рамках своєї компанії за перші два роки свого зобов’язання по низьковуглецевому фінансуванню, і, як і Bank of America, він має на меті фінансування з нульовими викидами вуглецю до 2050 року.

BlackRock

BlackRock, яка здійснює управління активами на суму близько 8,7 трильйона доларів, минулого місяця оголосила про серію ініціатив в галузі чистої енергії та скорочення викидів.

Що стосується інституційного інвестора, то 8 квітня в BlackRock зазначили, що мобілізували 4,8 мільярда доларів для нового фонду з тим, щоб інвестувати в проєкти відновлюваної енергетики та існуючі активи по всьому світу. Було оголошено щодо ключової мети в залученні  2,5 мільярда доларів, але було заявлено, що попит з боку більш ніж 100 інституційних інвесторів перевершив його очікування.

Новий фонд стане третім фондом BlackRock Real Assets, які працюють у сфері поновлюваних джерел енергії, але він більш ніж удвічі перевищує сукупний розмір двох попередніх (2,2 мільярда доларів). За словами директора з інвестицій Джима Баррі, передусім увагу фонду буде зосереджено на вітряних та сонячних активах в Європі, США та Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.

Кількома днями пізніше в BlackRock зазначили, що її новий біржовий фонд (ETF) для інституціональних та індивідуальних інвесторів, націлений на низьковуглецеву економіку, в перший торговий день, 8 квітня, залучив понад 1,2 мільярда доларів. За його словами, це зробило ETF BlackRock US Carbon Transition Readiness найбільшим в історії запуском ETF.

Другий ETF дебютував в той же день, BlackRock World ex US Carbon Transition Readiness ETF, який отримав близько 500 мільйонів доларів інвестицій в перший день, повідомив BlackRock.

«Переможці та переможені з’являться в кожному секторі, в залежності від здатності кожної компанії адаптувати, впроваджувати інновації та змінювати свої стратегії в бік низьковуглецевої економіки», – сказав Ларрі Фінк, генеральний директор BlackRock. «Багато хто з наших клієнтів поділяють це переконання, і ми допомагаємо їм бути в авангарді переходу до енергетики за допомогою кліматичної аналітики нового покоління та стратегій сталого розвитку».

Нові ETF інвестуватимуть в компанії з великою та середньою капіталізацією, які, на думку BlackRock, мають більше можливостей для отримання вигоди від переходу до низьковуглецевої економіки.

Що стосується боргу, BlackRock зазначили в коментарі 5 квітня, що стійкі біржові продукти у всьому світі залучили рекордні сукупні надходження у розмірі 87 мільярдів доларів у 2020 році, і в поточному році цей показник повинен значно перевищити цей показник.

Через кілька днів після дебюту ETF BlackRock і суверенний фонд Сінгапуру Temasek Holdings оголосили про партнерство з метою інвестування в компанії та технології, які знижують викиди. У спільній заяві компаній від 13 квітня йдеться, що вони виділяють 600 мільйонів доларів для Decarbonization Partners, у якій є мета зі збору коштів в розмірі 1 мільярда доларів для свого першого фонду.

Кошти будуть інвестовані в компанії з перевіреними технологіями відновлюваної енергії та мобільності, такими як нові джерела палива, мережеві рішення, акумуляторні батареї, а також технології електричних і автономних транспортних засобів. «Світ не може досягти своїх нульових амбіцій без трансформаційних інновацій», – сказав Фінк. «Щоб рішення і технології по декарбонізації трансформували нашу економіку, їх необхідно масштабувати».

Як BlackRock, так і Temasek поставили перед собою мету досягти нульових викидів у своїх інвестиційних портфелях до 2050 року.

29 березня BlackRock і Vanguard Group приєдналися до ініціативи Net Zero Asset Managers, в якій наразі налічується понад 70 міжнародних керуючих активами, які управляють більш ніж 32 трильйонами доларів. Члени встановлюють проміжні цілі щодо викидів на 20-30 рік і обіцяють досягти нульових викидів у своїх інвестиційних портфелях до 2050 року.

Як приклад нових інвестицій в екологічно чисті технології, здійснених BlackRock через один зі своїх існуючих фондів, є об’єднання з нафтовою компанією Valero Energy і технологічною компанією Navigator Energy Services для створення системи трубопроводів зі зменшення вуглецю в промислових масштабах в п’яти штатах Середнього Заходу. Проєкт дозволить скоротити викиди до 8 мільйонів тонн CO2 на рік. Проєкт може бути запущений у 2024 році, заявили партнери 16 березня 2021 року.

 

 

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня