Зв'язок з нами

ГРОШІ

НБУ спростив порядок ліцензування торгівлі валютними цінностями: що змінилося

НБУ спростив порядок ліцензування торгівлі валютними цінностями: що змінилося

НБУ спростив порядок ліцензування торгівлі валютними цінностями: що змінилося

Національний банк України в зв’язку зі змінами в законодавстві ввів новий порядок ліцензування торгівлі валютними цінностями.

Як повідомила прес-служба НБУ, відтепер для здійснення цієї діяльності необхідно отримати ліцензію на торгівлю валютними цінностями, порядок видачі якої визначено в окремому Положенні регулятора.

«З прийняттям нового положення ключові вимоги до ліцензіатів, перелік документів та умови отримання ліцензії не зазнали істотних змін. У той же час тепер для торгівлі валютними цінностями небанківській установі досить мати власний капітал у сумі не менше 5 млн грн, незалежно від кількості структурних підрозділів», – сказано в повідомленні.

Крім того, спрощена процедура розгляду пакета документів. Зокрема, термін розгляду документів зменшений з 2 місяців до 30 робочих днів.

Небанківським установам, які вже мають ліцензії на здійснення валютних операцій, не потрібно заново звертатися до Нацбанку через зміни нормативного регулювання цього процесу. Переоформлення ліцензії на здійснення валютних операцій на ліцензію на торгівлю валютними цінностями буде відбуватися автоматично. Після набуття чинності постанови Національний банк самостійно внесе запис про видачу небанківській установі ліцензії на торгівлю валютними цінностями у відповідні реєстри.

Нагадаємо, Нацбанк оновив черговий щорічний перелік системно важливих банків, викресливши з нього «Кредобанк».

Також регулятор назвав ТОП-5 найприбутковіших українських банків.

Крім того, НБУ надав «УкрСиббанку» повноваження на зберігання запасів готівки. Він став п’ятим банком, який може здійснювати операції з запасами готівки центробанку.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня