Зв'язок з нами

ГРОШІ

НБУ скасував дискримінацію жителів окупованого Криму у банках

НБУ скасував дискримінацію жителів окупованого Криму у банках

НБУ скасував дискримінацію жителів окупованого Криму у банках

Нацбанк України рекомендує банкам обслуговувати жителів окупованого Криму без довідки внутрішньо переміщеної особи. У листі-роз’ясненні регулятор наголосив на неприпустимості дискримінації жителів Криму та міста Севастополя під час банківського обслуговування.

 «Згідно з валютним законодавством України фізичні особи та фізичні особи-підприємці, які мають постійне місце проживання на території Автономної Республіки Крим і міста Севастополя, є резидентами України. Вимоги валютного законодавства та законодавства у сфері фінансового моніторингу не містять виключень та особливостей щодо таких осіб та не передбачають обов’язкового отримання довідки внутрішньо переміщеної особи для цілей визначення статусу резидента та встановлення відомостей про місце проживання або місце перебування фізичної особи»

— Лист-роз’яснення НБУ

Окрім того, НБУ закликав банки надавати повний доступ до фінансових продуктів та сервісів усім громадянам України, які проводять звичайні фінансові операції, щодо яких у банків відсутні підозри.

Раніше Рада прийняла у першому читанні законопроект № 2329, який скасовує штрафи і пеню за кредитами і договорами позики для переселенців з окупованих територій Донбасу і Криму.

А уряд спростив процедуру надання житла вимушеним переселенцям,  скасувавши прив’язку до місця обліку. Також Рада ратифікувала угоду з Німеччиною про фінансування житла для переселенців.

За даними Мінреінтеграції, на 2021 рік запланована закупівля 325 об’єктів житла для внутрішніх переселенців.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня