Зв'язок з нами

ГРОШІ

НБУ повернув майже третину боргів банків-банкрутів

НБУ повернув майже третину боргів банків-банкрутів

НБУ повернув майже третину боргів банків-банкрутів

Національний банк України повернув майже 28% заборгованості збанкрутілих банків. Завдяки реалізації закладених Нацбанком активів було отримано 15,8 млрд гривень, а загальна сума становить 56,8 млрд гривень.

Про це повідомляє прес-служба Фонду гарантування за підсумками засідання Міжвідомчої групи з питань повернення активів збанкрутілих банків під керівництвом прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.

Учасників засідання про стан справ з поверненням активів збанкрутілих банків поінформував глава НБУ Кирило Шевченко.

«Із загального обсягу заборгованості збанкрутілих банків перед НБУ (56,8 млрд гривень) вдалося повернути 15,8 млрд гривень, або майже 28%. В основному це вдалося зробити за рахунок реалізації закладених Національним банком активів. Зараз більшість забезпечення банків вже реалізована ФГВФО на відкритих торгах», – сказав глава НБУ.

За попередніми розрахунками, залишку застави майнових поручителів не вистачить для погашення всієї заборгованості банків за наданими кредитами рефінансування, оскільки на 1 березня вона становила 41 млрд гривень, зазначив глава Нацбанку.

На даний момент регулятор працює в напрямку стягнення заборгованості за наданими кредитами рефінансування з майнових та фінансових поручителів. Всього на розгляді судів перебуває 105 справ з вимогами НБУ до майнових поручителів на суму 36,7 млрд гривень.

Вже було задоволено 56 позовів на 9,8 млрд гривень. Решта – 35 позовів на суму 73,2 млрд гривень ще розглядаються судами різних інстанцій. Особливу увагу в НБУ приділяють роботі з фінансовими поручителями банків, які є їх фактичними колишніми власниками. Загалом Національним банком подано 10 позовів на суму 10,7 млрд гривень. Судами вже задоволено 3 позови на 1,95 млрд гривень. Решта 7 позовів на суму 8,76 млрд гривень ще розглядаються.

Глава Нацбанку запропонував сформувати експертні групи для оперативного напрацювання змін до законодавства, вироблення єдиної політики та координації зусиль для повернення активів збанкрутілих банків. Він додав, що сьогодні зберігається нагальна потреба в консолідації та посиленні роботи всіх правоохоронних органів, щоб уникнути роздробленості і неузгодженості дій у відкритих кримінальних виробництвах за фактами виведення активів збанкрутілих банків.

«Мільярди гривень було виведено з банків, і для повернення коштів вкладникам були залучені державні кошти. Повернення цих коштів до держбюджету – це справа державного значення. Фонд роками веде цю роботу, однак це завдання вимагає консолідації зусиль всіх відомств, які мають відповідну компетенцію, в тому числі правоохоронних органів. Рішення про створення робочої групи продемонструвало, що є політична воля для вирішення цієї проблеми», – пояснила директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів Світлана Рекрут.

Головна мета міжвідомчої групи – сформувати єдину політику щодо кожного банку, кожного власника чи пов’язаної особи, виступити єдиним фронтом і створити умови, щоб повернення виведених активів стало для них чи не єдиним виходом, додала вона.

По кожному банку сума виведених активів відрізняється, але в цілому «для Фонду гарантування вихідної цифрою для розрахунку є сума незадоволених вимог кредиторів неплатоспроможних банків. На сьогодні вона сягає 230 млрд гривень, з яких 69,2 млрд гривень – вимоги Фонду».

Під час засідання прем’єр-міністр доручив учасникам міжвідомчої робочої групи підготувати пропозиції з розробки консолідованої стратегії у питанні повернення активів збанкрутілих банків.

Раніше Північний апеляційний госпсуд відмовився задовольнити апеляційну скаргу екс-власника збанкрутілого «Дельта банку» Миколи Лагуна про скасування договору поручительства по боргових зобов’язаннях перед «Ощадбанком». Бізнесмена зобов’язали виплатити борг в 4,5 млрд гривень.

Служба безпеки України повідомила екс-голові правління одного з комерційних банків підозру в розтраті 22,7 мільйона гривень вкладників. За даними слідства, топ-менеджер банку розробив протиправну схему виведення коштів з фондів фінансування будівництва.

Національний банк України минулого тижня продав на міжбанківському валютному ринку 50 млн доларів. До цього Нацбанк протягом декількох місяців тільки купував валюту в резерви.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня