Зв'язок з нами

ГРОШІ

НБУ планує створити систему гарантування вкладів страхових та кредитних спілок

НБУ планує створити систему гарантування вкладів страхових та кредитних спілок

НБУ планує створити систему гарантування вкладів страхових та кредитних спілок

У Нацбанку хочуть розробити систему гарантування вкладів клієнтів небанківських установ, які зараз є незахищеними.

Як повідомила пресслужба НБУ, 20 квітня Рада з фінансової стабільності, яка об’єднує Нацбанк, Мінфін, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб та Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку, погодила концепцію створення системи гарантування вкладів на базі чинного Фонду гарантування вкладів (ФГВФО). Вона має захистити внески майже 6 млн громадян на страхування життя на близько 12 млрд грн та депозити 12 тис. українців у кредитних спілках на 1,4 млрд грн.

Як прогнозують в НБУ, така система гарантування вкладів може запрацювати у 2023-2024 роках, оскільки окрім процедурних моментів, регулятор хоче, щоб ФГВФО став для небанківських установ надійною страховкою, а не «службою швидкого порятунку».

Раніше Фонд гарантування вкладів фізичних осіб назвав частку вкладів громадян в банках, повністю захищених відомством. Станом на 1 листопада 2020 року сума вкладів фізичних осіб в банках-учасниках ФГВФО склала 575,06 млрд грн.

Національний банк України випустив першу вертикальну сувенірну неплатіжними банкноту «Леонід Каденюк – перший космонавт незалежної України».

Всесвітній банк спільно з Міністерством охорони здоров’я України готує проект із закупівлі вакцин від COVID-19 і нового медобладнання. На ці цілі планують виділити близько 100 мільйонів доларів.

Національний банк України дозволить використовувати е-паспорта у відділеннях банків. Електронні документи в додатку «Дія» дозволять проводити касові операції.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня