Зв'язок з нами

ГРОШІ

Науковці склали три сценарії поширення коронавірусу в Україні

Науковці склали три сценарії поширення коронавірусу в Україні

Науковці склали три сценарії поширення коронавірусу в Україні

Київська школа економіки провела моделювання поширення захворювання COVID-19. За найгіршим сценарієм, до кінця року в Україні помре 33 тисячі людей.

Як розповів старший дослідник департаменту економіко-політичних досліджень Київської школи економіки, керівник ключових проєктів Юрій Ганиченко, спеціалісти склали три сценарії пандемії в Україні – зелений, жовтий та чорний. Зелений сценарій – найоптимістичніший та малоймовірний у теперішніх умовах – полягає  у негайному введенні локдауну по всій території України. За такої умови до кінця року очікується 17 000 смертей від коронавірусу. Жовтий сценарій, 26 000 смертей, можливий за нинішнього карантину вихідного, але якщо він працюватиме. Чорний сценарій – 33 000 смертей від ковіду – реалізується якщо існуючий карантин не спрацює. Критичне навантаження тоді на лікарні очікується в грудні 2020 року.

Експерти рекомендують розширити обмеження, які діють нині як «карантин вихідного дня», на будні дні, тільки це дозволить взяти під контроль поширення коронавірусу. Обмеження необхідно супроводжувати пакетом економічної підтримки для бізнесу та громадян. Також необхідно у п’ять разів збільшити кількість тестів. Нинішні 40 тисяч тестів на добу достатньо для ситуації, коли фіксується 2 тисячі нових випадків.

Також експерти розкритикували плани влади створювати польові госпіталі – у них можна хіба що доліковувати пацієнтів, тоді як у лікарнях нестача саме місць в інтенсивній терапії та реанімації, обладнаних киснем і апаратами ШВЛ. Для польових госпіталів необхідна закупка реанімаційного і кисневого обладнання і медичний персонал, який з ним вміє працювати. І те, й інше —  у дефіциті в українських лікарнях, тому більш доцільно закуповувати обладнання для стаціонарних лікарень і підвищувати кваліфікацію медиків.

Тим часом, Мін’юст оцінив конституційність карантину вихідного дня.

Раніше повідомлялось, що в одній із лікарень Київської області помер пацієнт з COVID-19, який віддав синові свою добову дозу кисню – 15 хвилин дихання. Тим часом у Міністерстві охорони здоров’я спростовують інформацію щодо нестачі в Україні медичного кисню. Кількість його виробників постійно збільшується, каже Степанов.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня