Зв'язок з нами

COVID-19

Нацполіція порахувала новорічних порушників маскового режиму

Нацполіція порахувала новорічних порушників маскового режиму

Нацполіція порахувала новорічних порушників маскового режиму

У Новий рік співробітники Нацполіціі склали 6,5 тисячі протоколів про порушення режиму носіння масок. Згідно зі статтею 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено покарання за перебування в громадських будівлях, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без одягнених засобів індивідуального захисту, в тому числі респіраторів або захисних масок, що закривають ніс і рот, в тому числі виготовлених самостійно .

Про це голова Національної поліції Ігор Клименко розповів на селекторній нараді під головуванням президента Володимира Зеленського, повідомляє прес-служба Офісу президента.

«За порушення маскового режиму протягом новорічних свят правоохоронці склали 6500 протоколів», – розповів керівник.

Закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавирусной хвороби (COVID-19)» набув чинності 21 листопада 2020 року. Він спрямований на запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-2019 серед населення України.

В якості покарання передбачені штрафи в розмірі від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 грн до 255 грн). Він може стягуватися на місці вчинення адміністративного порушення за допомогою безготівкових платіжних пристроїв.

Накладати штрафи можуть органи внутрішніх справ, Національна поліція, уповноважений орган охорони здоров’я, уповноважені органи Державної санітарно-епідеміологічної служби, а також органи місцевого самоврядування.

Кабмін хоче ввести в Україні нові штрафи за порушення правил самоізоляції або обсервації. Розмір санкцій складатиме від 200 до 500 неоподатковуваних податком мінімумів, що в грошовому еквіваленті складе 3 400-8 500 гривень.

Раніше Верховна Рада України підтримала законопроект, який передбачає штрафи для підприємців за надання послуг або допуск людей без масок у транспорт і громадські місця. За відповідний закон під номером № 3890 проголосував 241 народний депутат.

Уряд планує також збільшити штрафи за порушення пожежної безпеки. Народні депутати схвалили за основу відповідний законопроект під номером №3755.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня