Зв'язок з нами

ГРОШІ

Національний музей України отримав вишиванку Марківа з суду в Італії

Національний музей України отримав вишиванку Марківа з суду в Італії

Національний музей України отримав вишиванку Марківа з суду в Італії

Боєць Нацгвардії Віталій Марків передав Національному музею історії України у Другій світовій свою вишиванку, яку він одягав на останнє судове засідання в Італії, коли українця виправдали.

Також Марків надав музею листи підтримки, які надсилали українці під час його ув’язнення. Гендиректор музею Іван Ковальчук заявив, що речі Марків незабаром доповнять експозицію, інформує МВС.

Национальный музей Украины получил вышиванку Маркива из суда в Италии

Нагадаємо, влітку 2017 року Віталій Марків поїхав до Італії, аби відвідати свою матір. У ніч з 30 червня на 1 липня його затримали в аеропорту міста Болонья під час посадки на літак до Києва. Його звинуватили у вбивстві фотографа Андреа Рокеллі, який загинув під мінометним обстрілом 24 травня 2014 року поблизу окупованого на той момент Слов’янська.

У Нацгвардії заявили, що Марків не може бути причетний до вбивства, оскільки на той момент у батальйоні, в якому він служив, не було жодного міномета.

Однак 12 липня 2019 року суд міста Павія засудив Віталія Марківа до 24 років ув’язнення. Прокурор, який вів справу, висловив глибоке здивування настільки жорстким рішенням судді.

Україна подала апеляцію на рішення суду і найняла одну з найпотужніших юридичних компаній для захисту бійця.

Під час повторного розслідування, судові органи отримали цілий ряд нових фактів і свідчень, які доводять непричетність Марківа до загибелі Рокеллі.

3 листопада 2020 року Апеляційний суд Мілана зняв з бійця усі обвинувачення.

4 листопада звільнений із італійської в’язниці боєць Нацгвардії Віталій Марків повернувся в Україну.  Марків планує подати позов у ЄСПЛ за своє трирічне перебування в італійській в’язниці.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня