Зв'язок з нами

ГРОШІ

Нацбанк увів в обіг пам’ятну монету зі срібла «Україна – Білорусь»

Нацбанк увів в обіг пам'ятну монету зі срібла «Україна – Білорусь»

Нацбанк увів в обіг пам’ятну монету зі срібла «Україна – Білорусь»

Роздрібна ціна монети – 3542 гривні.

Національний банк увів в обіг 15 грудня пам’ятну срібну монету «Україна – Білорусь. Духовна спадщина – Ірмологіон», повідомляє пресслужба НБУ.

Нацбанк увів в обіг пам'ятну монету зі срібла «Україна – Білорусь»

Монета присвячена спадщині давньої духовної пісенної традиції, яка панувала з кінця XVI cт. на всій етнічній території українців та білорусів, – нотованим збірникам різних жанрів літургійного співу – ірмологіонам.

«В Ірмологіоні – першій нотованій книзі, було зібрано ірмоси як мелодичні та ритмічні моделі для тропарів канонів, звідси його масове поширення – як у церковній практиці, так і в навчальній. Слова у поетичному тексті нанизуються на нитку, як перли в коралях, чергуючись як мотиви орнаменту. Ірмологіони складалися в монастирях, кафедральних соборах, парафіяльних церквах. Значна частина збережених ірмологіонів – рукописна. На початку ХVIII ст. стали видаватися друковані нотні ірмологіони», – пояснили в НБУ.

Як зазначається, на аверсі монети вгорі розміщено напис УКРАЇНА, під яким стилізовано зображено позолочену сторінку (локальна позолота) Супрасльського ірмологіону (1598–1601 рр.) – найдавнішого нотолінійного рукопису, джерела літургійної спадщини і музики Київської Церкви, що зберігається в Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського; ліворуч від сторінки – малий Державний Герб України, під яким рік карбування – 2020; номінал 20/ГРИВЕНЬ (праворуч від сторінки).

На реверсі монети у центрі зображено наповнений певною ритмікою, об’ємністю фігур хористів, які співають по нотах, фрагмент ікони «Воздвиження Чесного Хреста з родиною Яна Собеського» (1670–1689 рр.), що зберігається у Львові, в Національному музеї імені Андрея Шептицького, та розміщено: стилізовані написи: ЗБІРНИК/ ЦЕРКОВНИХ ПІСНЕСПІВІВ/ ІРМОЛОГІОН (угорі) та ноти (під зображенням хористів).

Читайте також:

Національний банк України реалізував під час аукціону усі пам’ятні монети «Рік Бика» на загальну суму понад 121 тис. гривень.

Нещодавно НБУ ввів в обіг одразу дві пам’ятні монети: «Місто Слов’янськ» у серії Стародавні міста України та «Самійло Величко» у серії Герої козацької доби.

Раніше Національний банк України випустив першу вертикальну сувенірну неплатіжну банкноту «Леонід Каденюк – перший космонавт незалежної України».

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня