Зв'язок з нами

ГРОШІ

Нацбанк погіршив прогноз інфляції на 2021 рік

Нацбанк погіршив прогноз інфляції на 2021 рік

Нацбанк погіршив прогноз інфляції на 2021 рік

Національний банк прогнозує, що споживча інфляція за підсумками 2021 року становитиме 7%.

Про це під час брифінгу сказав голова Національного банку Кирило Шевченко, повідомляє Укрінформ.

«За підсумками 2021 року інфляція складе 7%, вона вийде за межі діапазону у 5% ± 1 в.п., але знов повернеться до нього в першій половині наступного року. Ми очікуємо, що у 2022-2023 роках інфляція перебуватиме близько середньострокової цілі в 5%», – сказав Шевченко.

За його словами, прискорення інфляції в першому півріччі зумовлюватиметься жвавим споживчим попитом, подорожчанням енергоносіїв та гіршим торішнім врожаєм сільськогосподарських культур. Крім того, зростуть виробничі витрати бізнесу, зокрема на оплату праці. Темпи зростання адміністративно-регульованих цін залишатимуться високими через підвищення акцизів на тютюнові вироби та подорожчання електроенергії.

Надалі, на думку Шевченка, вплив проінфляційних чинників слабшатиме, що розверне інфляційну динаміку. Завдяки нарощуванню пропозиції сільськогосподарської продукції нового врожаю сповільниться продовольча інфляція, а наприкінці року вичерпається ефект низької бази порівняння для окремих товарів.

Раніше Нацбанк прогнозував у 2021 році інфляцію на рівні 6,5%.

Читайте також:

У грудні минулого року споживча інфляція прискорилася до 5% у річному вимірі, що відповідає цілям монетарної політики Національного банку.

Національний банк України запроваджує підвищені ваги ризику для незабезпечених споживчих кредитів банків.

Січневий локдаун не послабить курсу гривні, і навіть навпаки – є підстави для зміцнення національної валюти, заявили у Зеленського.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня