Зв'язок з нами

ГРОШІ

NASA показало «заморожені» дюни на Марсі

NASA показало «заморожені» дюни на Марсі

NASA показало «заморожені» дюни на Марсі

Орбітальний апарат Національного управління з аеронавтики й дослідження космічного простору США (NASA) Mars Reconnaissance Orbiter зробив світлину піщаних дюн, що знаходяться на північній рівнині Червоної планети.

Про це повідомляється на сайті NASA.

Поле піщаних дюн у цьому морозному кратері із діаметром 5 кілометрів, який знаходиться у високих широтах північних рівнин Марса. Деякі дюни відокремилися від основного поля і, схоже, піднімаються по схилу кратера.

NASA показало «заморожені» дюни на Марсі

Поверхня головного поля дюн характеризується низкою багатокутних малюнків темного тону, які можуть бути наслідком сезонних морозних процесів.

У декількох дюнах, які розташовані на крутому схилі й спрямовані у напрямку вітру, розміщені вузькі канавки, що може свідчити про початок формування яру.

Читайте також:

Вертоліт Ingenuity («Винахідливість»), який прибув на Марс разом з марсоходом Perseverance («Наполегливість»), здійснить перший політ в небі Червоної планети на початку квітня.

Як відомо, марсохід Perseverance з вертольотом Ingenuity здійснив успішну посадку на поверхню Червоної планети 18 лютого.

Передбачається, що новий планетохід зможе пропрацювати на Марсі 687 земних діб. Вартість американської марсіанської місії оцінюється в $3 млрд.

23 лютого NASA опублікувало аудіозапис із звуками з поверхні Марса, який записав марсохід Perseverance.

25 лютого Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору США опублікувало панорамну фотографію у 360 градусів з Марса, яку зробив марсохід Perseverance

На початку березня марсохід NASA Perseverance надіслав нові зображення з Марсу, а пізніше NASA опублікувало перші звуки руху марсоходу Perseverance по поверхні Червоної планети.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня