Зв'язок з нами

COVID-19

Найдорожчу в світі картину продадуть за допомогою блокчейн технології

Найдорожчу в світі картину продадуть за допомогою блокчейн технології

Найдорожчу в світі картину продадуть за допомогою блокчейн технології

Картину Леонардо да Вінчі «Спаситель світу» (Salvator Mundi) продадуть на аукціоні у вигляді невзаємозамінних токенів (NFT).

Історик, документаліст і автор книги «Останній Леонардо» Бен Льюїс створив з картини да Вінчі NFT-токен, повідомляє The Art Newspaper.

«Спаситель світу» – одна з найбільш копійованих картин Леонардо да Вінчі.

Найдорожчу в світі картину продадуть за допомогою блокчейн технології

Довгий час картина була у власності Безіла Кловіса Хендрі-старшого, який володів Луїзіанською металургійною компанією. У 2005 році «Спаситель» був проданий на аукціоні St. Charles Gallery всього лише за $1175. А в результаті Хендрі отримав на руки близько 700 доларів США.

У 2017 році скандальна картина була продана на аукціоні Christie’s у Нью-Йорку за рекордні $450 мільйонів, ставши найдорожчим в світовій історії твором мистецтва.

Люїс очікує продати NFT-токен за $450 млн у криптовалюті Ethereum на аукціоні у Великій Британії на Великодні вихідні. Планується, що доходи від продажу NFT підуть частково Льюїсу та сім’ї Хендрі.

«Якщо він не буде проданий, я хочу хоча б привернути увагу до божевільних ексцесів і несправедливості на арт-ринку, де родини, що не усвідомлюють складності арт-ринку, продають родинні реліквії за невеликі гроші й не отримують комісійних за перепродаж, коли робота виявляється «сплячою» (термін арт-ринку для невідкритої і недооціненої картини старих майстрів – ред.)», – йдеться у заяві Льюїса.

Раніше аукціонний дім Christie’s вперше продав на онлайн-торгах цифровий витвір мистецтва – мозаїку Everydays: The First 5000 Days цифрового художника Майка Вінкельманна, відомого як Beeple – за рекордні $69 346 250.

«Everydays: The First 5000 Days» була представлена на торгах у вигляді NFT (non-fungible token, або невзаємозамінного токена) – унікального запису в блокчейні, який підтверджує право володіння віртуальним активом.

Читайте також:

Група колекціонерів мистецтва спалила картину британського художника Бенксі та вирішила її продати за допомогою блокчейн-технології, відомої як невзаємозамінний токен (NFT).

У Дубаї найбільшу у світі картину британського художника Сачі Джафрі продали на аукціоні за 62 мільйони доларів.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня