Зв'язок з нами

ГРОШІ

Нафтопродукти з Литви постачатимуть в Україну за новим маршрутом

Нафтопродукти з Литви постачатимуть в Україну за новим маршрутом

Нафтопродукти з Литви постачатимуть в Україну за новим маршрутом

Нафтопродукти з НПЗ міста Мажейкяй в Литві будуть поставляти в Україну по новому залізничному маршруту через Польщу. Він стане альтернативою існуючому, за яким нафтопродукти везуть через Білорусь.

Про це повідомляє прес-служба польського нафтового концерну PKN Orlen. Він є власником цього НПЗ і керує ним через дочірню компанію «Orlen Lietuva».

«Маршрут через Польщу є альтернативою для нинішнього, який веде через Білорусь. Перша партія нафтопродуктів з НПЗ в Мажейкяй вже доставлена ​​за новим маршрутом споживачам в Україні», – йдеться в повідомленні.

НПЗ в литовському місті Мажейкяй поставляє нафтопродукти на ринки Литви, Латвії, Естонії, України та Польщі. Підприємство є найбільшим експортером і платником податків в Литві, генеруючи 15% надходжень до бюджету країни.

Раніше в компанії повідомили, що поставки нафтопродуктів з Литви в Україну в 2019 році зросли на 9,4% і становили 499 тисяч тон, а частка литовського палива на українському ринку ДП зросла до 7,1%.

У грудні країни ОПЕК + домовилися про збільшення видобутку нафти в наступному році. Протягом двох років – до квітня 2022 року норму будуть збільшувати поступово, переглядаючи її щомісяця.

21 грудня ціна на нафту марки Brent впала на 3%. Причина – можливе падіння попиту на нафту через новий штам COVID-19.

Нафтогазові компанії Північної Америки і Європи за січень-вересень 2020 списали активів на суму понад 145 млрд доларів. В умовах коронакрізіса в світі знижувалися ціни на нафту і попит на сировину.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня