Зв'язок з нами

ГРОШІ

Нафтогазові компанії повідомили про рекордні списання своїх активів цього року

Нафтогазові компанії повідомили про рекордні списання своїх активів цього року

Нафтогазові компанії повідомили про рекордні списання своїх активів цього року

Нафтогазові компанії Північної Америки і Європи за січень-вересень 2020 списали активів на суму понад 145 млрд доларів. В умовах коронакризи в світі знижувалися ціни на нафту і попит на сировину.

Про це повідомляє Wall Street Journal.

Списання активів за три квартали 2020 року виявилося найбільшим за десять років. Воно склало 10% сукупної ринкової вартості компаній. Крім того, виробники відмовилися від дорогих проектів.

Причинами списання WSJ називає перехід автопрому на екологічні двигуни і розвиток поновлюваних джерел енергії. Вплинули і сумніви компаній в попиті на нафту.

«Компанії починають закладати в прогнози необоротне зниження попиту, і списання – це провісник такого майбутнього», – заявила провідний аналітик KPMG Регіна Мейор.

Третина списань припала на найбільші в Європі Royal Dutch Shell, British Petroleum і Total SE. Американські сланцеві компанії (включаючи Concho Resources Inc і Occidental Petroleum Corp) списали більше активів, ніж за останні чотири роки.

За відомостями S & P Global Market Intelligence, нафтова промисловість списала активів більше, ніж будь-який інший сегмент економіки.

Раніше на тлі суперечностей між нафтовидобувними країнами з питання про необхідність продовження рекордних скорочень видобутку, почали знижуватися ціни на нафту.

Пізніше країни ОПЕК + домовилися про збільшення видобутку нафти в наступному році. Протягом двох років – до квітня 2022 року норму будуть збільшувати поступово, переглядаючи її щомісяця.

21 грудня ціна на нафту марки Brent впала на 3%. Причина – можливе падіння попиту на нафту через новий штам COVID-19.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня