Зв'язок з нами

ГРОШІ

«Нафтогаз» замовив будівництво виробництва зрідженого нафтового газу

«Нафтогаз» замовив будівництво виробництва зрідженого нафтового газу

«Нафтогаз» замовив будівництво виробництва зрідженого нафтового газу

Підрозділ НАК «Нафтогаз України» «Нафта» оголосила тендер на будівництво установки поглибленого вилучення вуглеводнів для виробництва LPG-палива.

Як повідомляє Нафторинок, установка повинна з’явитися на Крестищенському відділенні з переробки газу поблизу дотискної компресорної станції в Харківській області. Таке виробництво потрібно для глибокої підготовки і переробки природного газу, щоб отримати від нього до 99,9% цінних компонентів для виробництва зрідженого нафтового газу (LPG), газового конденсату і відбензиненого природного газу.

Тендерні пропозиції на придбання установки поглибленого вилучення вуглеводнів «Нафта» приймає з 30 грудня 2020 до 1 березня 2021 року, очікувана вартість закупівлі з урахуванням вартості життєвого циклу становить $145,7 млн.

Як зазначив директор з комерційних питань АТ «Укргазвидобування» Сергій Федоренко, запуск Крестищенського заводу з виробництва LPG дозволить збільшити частку українських нафтопродуктів на вітчизняному ринку на 115 000 тонн на рік. Перша партія готової продукції з нового заводу очікується на початку 2024 року.

LPG – Liquified Petroleum Gas – це паливо, яке представляє собою суміш пропану і бутану, що утворюється під тиском. У процесі виробництва відбувається зміна кластеру і перехід з газоподібного стану в рідкий, завдяки чому скорочується об’єм, що полегшує подальше транспортування та дистрибуцію. Газ LPG на 30% утворюється в процесі переробки нафти і на 70% – з родовищ природного газу і нафтових свердловин. В економічному та екологічному відношенні, газ LPG має перевагу перед бензиновим і дизельним паливом, в зв’язку з чим знаходить широке застосування в промисловості і автомобілебудуванні.

В автомобільному транспорті зберігається в тонкостінних балонах під тиском 10 – 15 атмосфер. Через різницю в температурах кипіння вуглеводнів, що входять до складу LPG, співвідношення пропану і бутану змінюють залежно від температур навколишнього повітря. Літня суміш має співвідношення приблизно 35% пропану, 60% бутану і близько 5% інших газів (етану і етилену). У зимовій суміші міститься 75% пропану, 20% бутану і 5% інших газів.

Тим часом, автогаз в Україні обійшов за популярністю бензин.

Раніше Україна запровадила спецмито на ввезення дизельного палива і скрапленого газу з Росії. Також повідомлялося, що компанії з Казахстану призупинили відвантаження зрідженого газу в українському напрямку.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня