Зв'язок з нами

ГРОШІ

На базі «Центренерго» планують створити нову компанію і залучити державні шахти

На базі «Центренерго» планують створити нову компанію і залучити державні шахти

На базі «Центренерго» планують створити нову компанію і залучити державні шахти

У Міненерго уточнили терміни закінчення інтеграції держшахт з «Центренерго» для створення єдиної компанії. Уже навесні в відомстві планують закінчити оцінку підприємств і вибрати придатні для процесу злиття.

Про це заступник міністра енергетики Максим Немчінов розповів в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

Акціонерне товариство за участю ПАТ «Центренерго» і шахт може бути створене вже в першій половині поточного року, уточнив співрозмовник.

«Якщо не зміниться політичне рішення, то компанія буде створена вже в першій половині 2021 року. У нас вже є діюче розпорядження уряду, яке дало старт її створенню, і вже здійснюється аудит державних шахт для прийняття рішення про об’єднання їх з «Центренерго»», – сказав Немчинов.

Аудит Міненерго проводить за сприяння Фонду держмайна. Заступник міністра зазначив, що вже отримана практично вся необхідна інформація для аудиту з економічної і технічної ситуації, а також перспективних запасів вугілля.

Остаточні результати аудиту в відомстві розраховують отримати до 10 січня.

«До березня будемо орієнтовно розуміти, які шахти придатні до інтеграції, щоб почати цей процес», – зазначив заступник міністра енергетики.

В першу чергу в якості кандидата для інтеграції з «Центренерго» розглядається ЦВК «Добропіллявугілля», від оренди якого раніше відмовився ДТЕК Ахметова.

На початку грудня минулого року Шмигаль повідомляв, що борги по заробітним платам перед шахтарями державних шахт будуть погашені найближчим часом.

Через тиждень гірники з шахт ДП «Львіввугілля», ДП «Мірноградвугілля» і ДП «Селідоввугілля» відмовилися спускатися в забій і відвантажувати вугілля до моменту повного погашення заборгованості із зарплати. Якщо з шахтарями не розрахуються до 20 грудня, вони почнуть всеукраїнську акцію протесту, повідомив лідер профспілок гірників Михайло Волинець.

В кінці грудня гірники державного «Східного гірничо-збагачувального комбінату» перекрили автошляхи, вимагаючи погасити заборгованості по зарплатах і вивести підприємство з простою.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня