Зв'язок з нами

ПОЛІТИКА

МЗС України висилає старшого дипломата Росії

МЗС України висилає старшого дипломата Росії

Україна вирішила вислати російського дипломата у відповідь на затримання і висилку українського консула.

У відповідь на висилку українського консула в Санкт-Петербурзі МЗС України зобов’язало залишити країну старшого дипломата посольства Росії в Україні. Про це повідомляється на сайті відомства в суботу, 17 квітня.

“На тлі ескалації Російською Федерацією ситуації безпеки і масованої антиукраїнської пропаганди російська сторона продовжує провокації проти співробітників дипломатичних установ України в Росії. Висловлюємо рішучий протест щодо неправомірного затримання 16 квітня співробітника Генерального консульства України в Санкт-Петербурзі і надання йому розпорядження залишити територію РФ до 21 квітня. Повністю відкидаємо висунуті консульському співробітнику звинувачення”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що такі дії російської влади грубо порушують Віденську конвенцію про дипломатичні зносини від 1961 року і Віденську конвенцію про консульські зносини з 1963 року і “ще раз підтверджують обраний Росією курс на подальше загострення з Україною”.

“У відповідь на зазначену провокацію старший дипломат посольства Росії в Києві повинен залишити територію України протягом 72 годин, починаючи з 19 квітня”, – додали в МЗС.

Нагадаємо, сьогодні стало відомо, що в РФ затримали українського консула. Його підозрюють в одержанні закритої інформації з баз даних правоохоронних органів. Пізніше стало відомо, що затриманого в РФ дипломата відпустили через кілька годин.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня